Srpen 2011

Téma týdne→MŮJ PŘÍBĚH

31. srpna 2011 v 15:43 | Pauline |  Téma týdne zní..
Tohle téma týdne se mi zalíbilo, tak proč nenapsat článek, že? Hlavně mi příjde, že tohle téma je hodně individuálníkaždý si ho může pojmout jak chce, ať to je příběh nějaké události, či životní příběh. Já zůstanu u toho životního, protože ten můj je celkem.. zvláštní.
***
Psalo se datum 2.prosince 1997. Jedna šťastná maminka i tatínek se těšili na jejich dva nové přírůstky. Ano, očekávali dvojčátka, která se jim měla narodit na začátku ledna. Osud si však vybral jiný čas, kdy děťátka poprvé uvidí, jak vypadá den. Vše se podařilo a maminka porodila holčičku Teu s blonďatými vlasy a modrými oči a chlapečka Ondru, který měl vlasy tmavě hnědě a oči temné jako uhlíky.

Ozubené kolo .. :D

30. srpna 2011 v 15:56 | Pauline |  Poznatky, názory, věty
Čááu ! :)
Takže dneska jsem byla prosím pěkně na nandání rovnátek na dolní čelist. Horní čelist už mám zadrátovanou od začátku června a celkem rychle jsem si na to zvykla. Jenomže ona mi tam sestřička dala na obě dvě ,,šestky" takový kopečky (nákusy), aby jsem si těma horníma zubama nebřinkala o ty dolní :D.
Výsledek je takový, že můžu kousat jenom na těch nákuseck, takže je to jako kdybych kousala na jednom zubu :D , skvělý ne? :D Ale mám aspoň hezký gumičky! :)

Má někdo z vás taky rovnátka? :)

Pauline♥ (ty zuby na obrázku nejsou moje) :D ;)

Hola, hola! Škola volá!

29. srpna 2011 v 12:53 | Pauline |  Poznatky, názory, věty
Dobrý den, žáčci, sedněte si a čtěte.


Já jsem už fakt tou školou posedlá, či co. :D Hrozně se tam těším, jak na kamarády, tak i (trošilinku) na učení. Už mi to prostě nějak chybí. Všichni se strašně divěj: ,,Ty se jako těšíš jo? Já teda vůbec, já jenom na přestávky, teda!" . Jo, jsem jsem na to natěšená jako PRASE! :D
Samou nedočkavostí jsem si už udělala i tabulku, kde si odškrtávám dny, snídaně, obědy, večeře. Jsem tím fakt posedlá, ale já už bych ty prázdniny delší nechtěla!

Jo a jinak ještě jedno info. Povídka Duch dne a noci je prozatím pozastavený a možná i nadobro končí. Proč? Měla jsem si povídku nejdříve více promyslet a až potom psát. Já si to nepromyslela a psala. Nasela jsem tam spoustu zásadních chyba i když jsem je teďkon v kapitolách jakž, takž opravila, ale stejně to není domyšlené a to hlavní, nikdo to nečte a není o to takový zájem. ;)
V hlavě mi od včerejška šrotuje v hlavě nápad na novou povídku, ale musím jí promyslet.

No, a jaká je vaše natěšenost do školy? :)

Pauline

P.S. : Ještě k té knížce s brejlemi. Čtu Potterovu ságu a je to něco naprosto bombastickýho! Snad bude brzo dočtený ! :)

Téma týdne→FLOCCINAUCINIHILIPILIFICATION

23. srpna 2011 v 18:43 | Pauline |  Téma týdne zní..
Tak nad títmto tématem vrtí spousta blogerů hlavou. Když jsem viděla, co je téma týdne, tak jsem se teda taky trošku zděsila :D . Vůbec jsem nevěděla, co na to mám napsat, ale tak snad něco vymyslím ;)

Jak jsem zjistila, tak slovo ,,floccinaucinihilipilification" je oficiálně nejdejším, anglickým slovem. Toto slovíčko je v podstatě věta : ,,Zákon odhadu je jako bezcennost." Takže když jsem se nad totuto větou zamyslela, tak je to vlastně přísloví. Když například odhadujeme délku a šířku místnosti, tak nevíme správné míry, ale jenom ty odhadnuté, takže když si do oné místnosti bude chtít majitel koupit nábytek podle odhadnutých mír, je to pro něj zbytečné, protože nezná ty správné. Koupí si nábytek s nesprácvnými rozměry a už víme, že je to v p..

Zkrátka odhad je bezcenný.

Pauline♥

Sága Nesmrtelní- Napořád - Alyson Noëlová

22. srpna 2011 v 19:26 | Pauline |  Mnou čtené
Zdravím!

Takže dnes tu dávám svojí uplně první recenzi na knížku. Knížku jménem Napořád - Nesmrtelní.
Tuto knížku jsem dostala od rodičů za vysvědčení. Vlastně jsem dostala ještě druhý díl této ságy, ale nechme to.
Knížka jako taková se mi líbila moc. Začátek mě moc nebavil, protože to bylo takové..no, takové nudné, trošičku. V půlce knížky však nastal zlom a já to zhltla jako nic :D . A teď o čem to je:

Dívka Ever v šestnácti letech zažila autonehodu, kterou ovšem přežila pouze ona. Ztratila tak drahocenné rodiče, sestru Riley a fenku Sasanku. Začne pro ní nový život.


What is the weather like?

20. srpna 2011 v 23:25 | Pauline |  Poznatky, názory, věty
Hello! Greatings from London!

Tak 3 dny jsem tu nebyla z jednoho prostého důvodu - jsem v Londýně, a já jsem se k wifině dostala až dneska, den před odjezdem, pááč je tu tolik krásných věcí..
Dnes jsem například ještě s mamkou navšívila Stratford- rodiště Williama Shkespeara a Oxford. V Oxfordu jsme navštívily kolej Christ Church. Hrozně jsem se na návštěvu této koleje těšila, protože na této koleji se v místní jídelně natáčel Harry Potter! :)
Jinak jsem navštívila také museum Madame Tussaud's a ta hodinu a půl dlouhá fronta za to stála. Lístky drahý jako prase, ale stálo to zato :D dala bych sem i foto, ale nechci prozradit identitu. Samozřejmě jsem navštívila i spoustu dalších památek, ale to by tady toho bylo tak moc, že by vás to za chvíli nebyvilo číst :D .
Londýn je úžasný, hlavně cihlové domečky, dvoupatrové autobusy, černé taxíky a hlavně moc milí a ochotní lidé :) Miluju Londýn!

Pauline:)


Téma týdne→TOALEŤÁK

17. srpna 2011 v 19:20 | Pauline |  Téma týdne zní..
Tak koukám, že s tématy týdne to jde nahoru a zase dolů. Chápu, že nápady docházejí, ale zase buďme rádi, že téma není např. ,,prdel" ! :D

Je zase ale pravda, že když se nad tím zamyslíme, tak zjistíme, že toaleťák je v podstatě vynález lidstva. Byl vynalezen okolo roku 600 n. l. Využíváme ho každý den a i když si to neuvědomujeme a ani o tom nepřemýšlíme, protože ho používáme při každodenní potřebě a je to jakoby už naše součást života, tak si bez něj nedokážeme život představit. Bez něj bychom byli postihnutí řadou infekcí, možná i některými smrtelnými (však vy víte co/kdo to je hemeroid ;) )

Toaleťák je pro nás potřebný stejně, jako například mýdlo.

Pauline ♥

3.kapitola - Mdloby

17. srpna 2011 v 8:03 | Pauline |  Duch dne a noci
Já vím, opět taková..podrobná kapitolka, ale opravdu to je potřeba. Více se to rozjede až při příštích kapitolkách, to Vám slibuji. Tak buďte trpělivý a čtěte a čtěte. Ale to hlavní už se blíží, fakt! Doufám, že se vám to líbí ;) a nezapomeňte na komenty, protože jedině tak poznám, jestli mám psát dál ;) Pááčko!


,,Rebekko! No tak, Rebekko!" cítila jsem jak mi někdo lomcuje s tělem a volá moje jméno celkem ostrým hlasem, ale to bylo to jediné, co jsem v tu chvíli dokázala vnímat. Neustále se to ozývalo, bylo to jako ozvěna, která nepříjemně duní v mé hlavě. Najednou se mi smysly záhadně vzpamatovaly, protože jsem poznala, že ten, kdo vyslovoval mé jméno, byla moje mamka. V tu chvíli jsem si ale ani neuvědomovala, kde jsem. ,,Rebekko prober se!" tentokrát to byl Emiliin hlas, který na mě mluvil. Otevřela jsem oči. Chvíli jsem viděla pouze mlhavo, ale pak jsem se zděsila. Uvědomila jsem si, že ležím u mého stanu, na dece a nade mnou dřepí skoro celá třída, včetně učitelky a mamky.

Šmoulovitě šmoulózní! :)

16. srpna 2011 v 19:49 | Pauline |  Poznatky, názory, věty
Zdar Šmoulíci!

Tak jsem opět byla v kině - na Šmoulech. Já vím, možná si říkáte jsou,,Ó bože, ta je dětská,šmoulové jsou pro prcky ..." . Hele, tak pozor. :D Já jsem sice ta bláznivá, praštěná ujeťačka z osmiletého gymnázia, ale hluboko ve skrytu mé duše se skrývá ještě nějaký ten kousek pohádkového dětství.

Jako malá jsem šmouly milovala, ale moje nejoblíbenější byla a pořád je Šmoulinka (proč tam sakra mají tak málo holek? Když opomenu Sašetku a Šmoulí babičku, tak jedna pořádná holka nevystačí pro tolik šmoulíků :D ! )

Jinak film mi přišel mooc pěkný a povedený a málem jsem se tam nakonci i rozbrečela. Nejvíc jsem se tam ale zamilovala do Nešiky :') :D Miluju šmouly, jejich ouška a jejich ŠMOULOhlášky. Jsou tak sladký a roztomilý :-* Film rozhodně doporučuji, jak malým, tak i velkým! ;)

,,Jůů, ty Šmoulo!" ( v podání Šmoulinky to zní perfektně! ) :)

Pauline

P.S.: Kdo si zapoměl přečíst 2.kapitolku Ducha dne a noci? Tady je! :)

Téma týdne→NÁVRAT DO REALITY

14. srpna 2011 v 12:51 | Pauline |  Téma týdne zní..
Návrat do reality může být pro někoho i méně příjemnou věcí.

Začala bych například u fanynek Roberta Pattisona. Já osobně jsem sice do Twilight mánie spadla také, ale Edwarda jsem nikdy nemilovala. Zato mám kamarádku, která jím je naprosto posedlá a jeho plakáty má prostě všude :D no zkrátka je to jedna z jeho největších milovnic.

Robert Pattison má takových fanynek hodně a tak si představte, co ta šílená fanynka dělá..v sešitech má napsané jeho jméno, plakáty polepené všude (jak už jsem zmínila), jednotlivé díly má shlédnuté alespoň stokrát a poté si pouští písničky spojené s Twilight a představuje si sebe v roli Kristen Stewart.

Zavře oči, volume dá na maximum a vidí sebe s Robertem na louce plné kytek. Jsou tam sami, mají ruku v ruce. Očima si vyměňují romantické pohledy, jejich rty jsou tak blízko .. a přesto pro zasněnou fanynku tak daleko. Otevře oči a se zklamáním si uvědomí, že žádná louka, ani ruka v ruce nebyla. Z hezkých snů se nám nikdy nechce zpátky do REALITY, ale někdo si svého prince třeba přeci jenom vysnil ;)

Pauline♥