Šmoulové z Bruselu

20. září 2011 v 15:20 | Pauline |  Poznatky, názory, věty
Ahoj! Hello! Salut! Ola! Tchüs!
Ehm.. jakým jazykem vás mám ještě pozdravit? :D

Dneska je Den evropských jazyků a naše škola se rozhodla ho tradičně uspořádat, jako každý rok. Tentokrát bylo téma tohoto dne ,,Hlavní město země EU" .


Naše třída se rozhodla si vybrat Brusel, město, které velí Evropské unii. Začátky byly těžké, protože nikdo absolutně netušil, co na to vymyslíme (chytré ne? :D). Nakonec z našich hlav vylezl nápad, že uděláme v rámci představení zasedání různých zastupitelů států a bude tam paní, která jim bude vyprávět o Bruselu. Přiběhl tam i spolužák, jako známá bruselská atrakce ,,čůrající panáček", takže o zábavu bylo postaráno. Ten nápad byl skvělý, ale co dál? Další nápad do vystoupení přišel v tu chvíli, kdy jsem svému bráchovi hledala na internetu epizody Šmoulů. Jako vždy jsem otevřela známý Google a zadala ,,Šmoulové". Automaticky mi tam vyběhlo tisíce odkazů, ale ten první byl osudný ( :D ). Tetička Wikipedie mi oznámila, že Šmoulové byli nakresleni v Belgii, belgickým kreslířem komiksů Peyem a muzeum Šmoulíků je právě v Bruselu. No neváhala jsem a ihned jsem obvolávala kámošky a ohlásila jim tuhle novinu, tím pádem jsme Šmouly zařadili do svého představení.

No, a jak už jste pochopili, tak dnes jsme naše ,.vyšmoulené" představení předvedli celé škole a celkem se to i povedlo, bohužel se nan nás přilepila smůla, my jsme byli čtvrtí a první tři umístěné třídy získali den výletu navíc. No jo no, co naplat, třeba příště ;) .

Taky se u vás ve škole koná Den evropských jazyků? :)

Au revoir, Pauline
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shinara-chan -^-^- SB♥ Shinara-chan -^-^- SB♥ | E-mail | Web | 23. září 2011 v 21:41 | Reagovat

Jakým jazykem? No, můžeš třeba ještě japonsky, dánsky, italsky ... je toho hodně :D Taky myslím, že se nám to celkem povedlo ^-^ Musím říct, že minulý rok jsem si tím byla jistější, měli jsme to sice lépe secvičené, ale tenhle rok to byl zase lepší nápad ^//^ Ale i přes to, že mi nešlo o výhru, to čtvrtý místo mě štve, proč o dva body? Proč o ty zatracený dva body? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama