Říjen 2011

Téma týdne→DÉŠŤ

30. října 2011 v 10:00 | Pauline |  Téma týdne zní..
Kap, kap, kap, kap… ŽBLUŇK. Takhle nějak to zní, když leje a my šlápneme do louže. Ano, to je déšť. Pro někoho příjemná, pro někoho nepříjemná věc, při které musíme většinou vytáhnout deštník, či přetáhnout si kapuci přes hlavu a rychle utíkat do tepla.

Ovšem někteří ho milují. Běhají venku pomalu bosy , jsou promáčení až na kost a ještě se radují. Mě osobně déšť nevadí, ale při pohledu z okna, jak všude prší je mi jaksi zima a musím si udělat čaj pro alespoň nějaký ten pocit tepla, když ho venku nenabudu.

Déšť je také ale užitečný. Je vláhou pro všechny stromy a rostliny. Vyživuje je. Napomáhá zemědělcům. Bez něj by byla Země jako jedna vyschlá koule. Co bychom bez něj dělali?

Pauline♥
Harry Potter a Tajemná komnata - J. K. Rowling

29. října 2011 v 10:44 | Pauline |  Mnou čtené
Zdarec!

Tak jsem tuhle knížku konečně dočetla. Poslední dobou jsem neměla moc na čtení čas, ale nějak jsem to zlouskla.

V tomto díle se Harry a jeho přátelé vracejí po prázdninách do Bradavic. Ještě předtím ale Harryho navštíví doma domáci skřítek Dobby, který slouží rodině Malfoyů. Přesto nestojí na straně Pána Zla, a tak Harrymu přikáže, aby se do bradavic nevracel. Čeká tam na něj a jeho přátelé velké nebezpečí.

Co dneska letí...

26. října 2011 v 11:30 | Pauline |  Poznatky, názory, věty
Dnes bych tu chtěla vyjádřit názor na jednu věc. Tou věci jsou, jak já tomu říkám ,,laciné" fotky, videa a hlavně blogy.

Chci jenom říct, že tento článek je jen můj názor. Tudíž naprosto budu chápat, když někdo nebude souhlasit, ale věřím tomu, že se najdou i tací, kteří s mým názorem souhlasit budou!

Jsou to moje postřehy, které se mi během pár týdnů potvrdily. Rozhodně tento článek není mířený na určitou osobu!

Deset malých černoušků - Agatha Christie

20. října 2011 v 16:36 | Pauline |  Mnou čtené
Ahooj! :)

Tuto detektivní knížku jsem četla na přelomu páté a šesté třídy, tedy není aktuální, ale přitom si z ní pamatuju hodně, protože takhle geniální zápletku nevím, jestli ještě někdy v nějaké knížce najdu. Deset malých černoušků je dětská hříčka, kterou z nás zná asi každý a Agatha se právě ní nechala inspirovat k celému příběhu, a to doslova. Byla to moje první knížka, kterou jsem od ní četla a musím říct, že se mi zatím líbila nejvíc. Naštěstí doma nemáme o detektivky této velké paní Spisovatelky nouzi. Máme je snad všechny :D . A teď už o čem to je.

8 lidí ze všech koutů Anglie, chudších, či bohatších, mladších, či starších dostane pozvánku od váženého pana N. Z. Namyho na Černochův ostrov. Všichni přijmou, i když netuší, kdo se skrývá po tímto jménem.


On, mého srdce šampión!

17. října 2011 v 19:07 | Pauline |  Poznatky, názory, věty
Ahoj! :)

Jsem vážně hrozná, na blogu jsem se neobjevila opravdu dlouho. Bylo to kvůli škole a upřímně.. ani jsem nějak neměla náladu něco psát, protože můj milovaný počítač vypověděl službu a já jsem se teď přemohla napsat z mini notebooku.. :D Jinak děkuju uživatelkám Marťa, HP a Verů .Odpověděla bych Vám na blog, ale adresu jste tu neměli.. no prostě jsem ráda, že Vás můj blog zajímá ;)

Ano, ON MÉHO SRDCE ŠAMPIÓN. Kdo? ON! Kdo? NORSKÝ SVETR (možná to nebude jen on, ale nechme to x) ) ! Miluju ho, milujuuu! Jsem blázen, že se zamilovávám do oblečení ne? xD No, prostě z něj mám strašnou radost! Jo a v mé výuce finštiny jsem nepokročila ani trošku.. jsem teď trošku lemra, která nestíhá školu, ani blog.

Během mé absence jsem se zúčastnila přespolního běhu. Okresního a krajského kola. Ó bože, já jsem byla štěstím, když jsem doběhla ty 3 kiláčky první! x) Hned mi tam začal nějaký děda nabízet, jestli nemám zájem dělat atletiku, ale já jsem si jen pro sebe řekla: ,,Ne ne dědoušku, já mám KRASOBRUSLENÍ!" xD U krajského kola jsem skončila o dvě místa hůř, a to třetí, ale stejně to bylo skvělý! x)

A tak se ptám, byly jste někdo teď ve čtvrtek na přespoláku?

Mějte se, Pauline:-* (která Vám slibuje, že teď už bude článků více)!!