Listopad 2011

Perfect days-I ženy mají své dny

17. listopadu 2011 v 16:15 | Pauline |  Mnou viděné
Zdravím!:)

Jestli jste si všimli, přidala jsem novou rubriku ,,Mnou viděné" , což je rubrika pro recenze o filmech (nějakých aktuálních, nejčastěji o těch, co jsou v kinech), které jsem viděla.
Zrovna včera jsem byla v kině na nové české komedii od Alice Nellis. Musím říct, že takto vtipných komedií moc není. No co, přečtěte si o čem to je a pak můj názor ;).

Veď skrotiť znamená vytvoriť si puto, keď jeden odíde, druhému je ľuto

15. listopadu 2011 v 17:23 | Pauline |  Poznatky, názory, věty
Ahoj!:)

,,Veď skrotiť znamená vytvoriť si puto, keď jeden odíde, druhému je ľuto" . Ano, to je název tohotočlánku, Je to článek na téma, které nám zadala paní učitelka na humaniťák (jo, dala nám ho ve slovině:D), tak snad se vám to zalíbí! :)
Jo a.. víte z jaké knížky je ta věta v nadpisu?:);)
***
Psal se den 18. května 2008. Den, který se mi navždy vryje do paměti. Byl krásný jarní víkend a já jsem šla po ránu dát mé milované kočičce Ríšince misku mléka jako to dělávám vždycky. Přesto se toto jitro od ostatních něčím lišilo. Do její malé boudičky jsem položila misku mléka a najednou jsem strnula. V tu chvíli by se ve mně krve nedořezal. Byl to šok. Ale tak krásný šok, že jsem se rozběhla k domu, vlezla dovnitř a nehledě na to, že bylo tak sedm ráno a celý zbytek rodinky si spokojeně oddychoval, jsem zakřičela z plných plic: ,,Mami, tati, máme nejmíň pět koťat!". Abych rodiče přesvědčila, musela jsem jim ty malé drobečky ukázat. Nakonec se ukázalo, že v momentu rozrušení jsem asi zapomněla počítat, protože koťátka byly nakonec tři. Dva kocourci a jedna kočička. Jelikož na jaře je koťátek všude hromada, nikdo je nechtěl. Byli jsme nuceni si nechat droboučkou, mouratou kočičku, kterou jsem pojmenovala Cecilka a též mouratého kocourka, který dostal jméno po mamince-Ríša. A právě o něm tento příběh bude.

Jahodová země

13. listopadu 2011 v 12:09 | Pauline |  Poznatky, názory, věty
Zdarec!

Nevím, jak se mi to povedlo, ale v mém přeplněném šuplíku na učení, jsem našla sešit na sloh z 6. třídy. Netuším, jak jsem takovouhle blbost mohla vymyslet :D ale co, podělím se o to s vámi :).

V jednom koutku vesmíru se nachází planetka. Planetka, která se jmenuje Tutti Frutti. Na této planetce je plno tzv. Ovocných zemí , například Broskvová, či Ananasová, avšak na opuštěnějším kousku planetky se nachází malá zemička, která nese jméno Jahodová země.