Veď skrotiť znamená vytvoriť si puto, keď jeden odíde, druhému je ľuto

15. listopadu 2011 v 17:23 | Pauline |  Poznatky, názory, věty
Ahoj!:)

,,Veď skrotiť znamená vytvoriť si puto, keď jeden odíde, druhému je ľuto" . Ano, to je název tohotočlánku, Je to článek na téma, které nám zadala paní učitelka na humaniťák (jo, dala nám ho ve slovině:D), tak snad se vám to zalíbí! :)
Jo a.. víte z jaké knížky je ta věta v nadpisu?:);)
***
Psal se den 18. května 2008. Den, který se mi navždy vryje do paměti. Byl krásný jarní víkend a já jsem šla po ránu dát mé milované kočičce Ríšince misku mléka jako to dělávám vždycky. Přesto se toto jitro od ostatních něčím lišilo. Do její malé boudičky jsem položila misku mléka a najednou jsem strnula. V tu chvíli by se ve mně krve nedořezal. Byl to šok. Ale tak krásný šok, že jsem se rozběhla k domu, vlezla dovnitř a nehledě na to, že bylo tak sedm ráno a celý zbytek rodinky si spokojeně oddychoval, jsem zakřičela z plných plic: ,,Mami, tati, máme nejmíň pět koťat!". Abych rodiče přesvědčila, musela jsem jim ty malé drobečky ukázat. Nakonec se ukázalo, že v momentu rozrušení jsem asi zapomněla počítat, protože koťátka byly nakonec tři. Dva kocourci a jedna kočička. Jelikož na jaře je koťátek všude hromada, nikdo je nechtěl. Byli jsme nuceni si nechat droboučkou, mouratou kočičku, kterou jsem pojmenovala Cecilka a též mouratého kocourka, který dostal jméno po mamince-Ríša. A právě o něm tento příběh bude.


Do té doby, než se narodil Ríša, jsem nikdy neměla nejlepšího kamaráda mužského pohlaví. Teď byl mým nejlepším přítelem on. Vždy když jsem ho měla u sebe, ať už vedle mě ležel nebo seděl, ostatní si museli myslet, že trpím samomluvou, protože jsem před ním říkala prostě vše. Ale on ne, vnímal mě lépe než kdokoliv jiný. On se ke mně jen přitulil a na znamení jeho přátelství ke mně mi olíznul ruku. Mohla jsem mu říct cokoliv a on jen ležel, vrněl, nic neříkal a vše si nechával v jeho malé, tvrdohlavé hlavičce.
Většina koček není moc chytrá, ale Ríša? To bylo pro mě to nejchytřejší, zvířecí stvořeníčko na světě. Bylo mu smutno, vyskočil si na parapet okna a roztomile zamňoukal, měl hlad, začal mňoukat a běžel k misce, ne že by běžel sněhem, on vždy běžel uklizenými cestičkami. Prostě když něco potřeboval, tak si řekl. Jednou z jeho nejlepších vlastností, kterou jsem na něm milovala, bylo to, že mě každý den vyprovázel na autobus. Poté, co dostal mléko, už vzorně čekal připravený přede dveřmi. Cestou na autobus chodil vedle mě jako pes, a pak se i naučil, že u přechodu se má zastavit. Na zastávce se mnou počkal a poté zase uháněl domů. Všichni v rodině ho milovali. Říkala jsem si: ,,Je vůbec možné, mít takového, srdečného, milého, kočičího přítele?"

Bohužel, nic netrvá věčně. Nastalo září 2009 a Ríša se doma neobjevil dva dny, tři dny a nakonec to byl týden. Dočetla jsem se, že kocouři se věčně někde toulají, tak jsem se trošku uklidnila. Jenomže pak už to byl měsíc a to nebylo nic pěkného. Bylo jasno. Ríšu jsem ztratila. Neztratila jsem jenom malou, kočičí postavičku, ztratila jsem rovnou část svého srdce. Dodnes si pamatuji, jak jsem byla s mamkou nakupovat a když jsme šli kolem věcí pro kočičí kamarády, rozbrečela jsem se. Vlastně ani nevím, co se s ním stalo. Bylo mi úzko už jenom z toho, že už ho nikdy nepohladím po jeho hebké srsti, nikdy už mi nezavrní do ucha, nikdy mi už nedá jeho přátelské olíznutí na ruku. Nějakou dobu mi trvalo, než jsem se z toho vylízala, ale život jde dál a já mám pořád kočku Cecilku, která má povahu hodně podobnou jako on, takže mi ho neskutečně připomíná. Ovšem-Ríša byl Ríša. Nikdy na něj nezapomenu. Byl to můj nejlepší přítel a v mém srdci pro něj vždy bude zvláštní, vyhrazené místo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Barunie Barunie | Web | 15. listopadu 2011 v 19:00 | Reagovat

Ano! Několikrát jsem opakovala, že je Bonnie spíše po svém otci, který studoval v Nebelvíru a teď je tam Leanna ;)
Mimochodem, ten příběh je skutečný? Protože je mi líto, že ti Ríša odešel, ale to už k životu patří...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama