Bajky barda Beedleho-J.K. Rowling

30. prosince 2011 v 18:19 | Pauline |  Mnou čtené
Jedna z knížek,která byla schovaná pod stromečkem. Moc jsem si ji přála už jenom proto, že Harryho Pottera prostě miluji, mám všech 7 knížek a tahle u nich prostě nesměla chybět. Knížka je uzoučká, má 120 stránek a zhltla jsem ji (když se to sečte), tak za hodinku. Obsahuje 5 bajek a každá z nich je obohacena o osobní komentář Albuse Brumbála. Neuvěřitelné, jak autorka dokázala všechny knížky o HP, tak skvěle propojit!
Ze starověkých run přeložila Hermiona Grangerová


Bajka první, Čaroděj a skákající hrnec
Mocný a hodný čaroděj pomáhal mudlům ve vesnici léčit svými lektvary a kouzly jejich choroby a nemoce. Po čase ale musel odejít do nebe a zbyl po něm jeho syn-zákeřný a bezohleduplný člověk. Mudlové, kteří za ním chodili prosíc o pomoc, jen křičel a vždy jim zabouchl dveře před nosem. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Hrnec, který zbyl po jeho otcovi jako by ožil. Narostla mu lidská noha a začal skákat. Rozbrečel se, začaly mu rašit pupínky, začínal kašlat. Prodělával všechny nemoce, se kterými tam byly nicnemohoucí mudlové. Hrnec nedal zlému čarodějovi chvilku na odpočinek a neustále vydával otravné zvuky. Čaroděj poté přišel na to, že když bude lidem pomáhat, hrnec ztichne a on bude moci míti svůj klid pod podmínkou, že mudly nenechá na holičkách.

Bajka druhá, Fontána příznivé sudby
Tři čarodějnické sestry potká v životě něco, co je dovádí do depresí. Rozhodnou se proto, jít k fontáně Příznivé sudby, která má prý léčit nemocné duše a choroby. Háček byl v tom, že fontána si vždy vybrala jen někoho a štěstí přálo. Vybrány byly 3 sestry ještě s bojovným rytířem. Cesta k fontáně byla pro všechny čtyři těžká. Ve fontáně se nakonec vykoupal rytíř, protože vykoupat ve fontáně se mohl vždy jen jeden. Pointou bylo, že fontána vůbec kouzelná nebyl. Díky lidské mysli liché, kdy si všichni šťastlivci mysleli, že fontána má čarovnou moc a přesto všichni byli zbaveni svých mindráků.

Bajka třetí, Mágovo chlupaté srdce
O mágovi, který měl velkou moc. Myslel si, že kdyby se jeho srdce zamilovalo, přestal by se soustředit na svoji práci, díky níž byl také velice zámožným. Uchoval proto své srdce do sklepení, do klícky, aby se nemohl zamilovat. Urazil ho však rozhovor jeho dvou služebných o tom, že on je bez ženy jako nicka. Řekne si tedy, že si najde tu nejkrásnější, nejbohatší a nejchytřejší, aby mu ji kolemjdoucí záviděli. Taková příležitost se mu naskytne hned v sousedním domu, kde bydlí krásná slečna a začne se jí tedy dvořit. Slečna se do něj ihned zamiluje a on jí jako své největší tajemství ukáže své srdce, které je už roky zavřené v klícce. Dívka mu jemně přikáže, aby srdce, které je už celé zarostl chlupy, vrátil do své hrudi. Učiní tak. Netušil ale, že srdce za tu dobu zdivočelo. Za pár dní lidé z vesnice krásnou dívku hledali. Našli ji. Její bezmocná postavička ležela u mága ve sklepení s rozřízlou hrudí a mág se snažil dát její srdce do své hrudi. Avšak nešlo mu to, protože již chlupaté srdce velmi zdivočelo a odmítalo jít ven. Mág se tedy zabil.

Bajka čtvrtá, Králice Alice a chechtavý pařez
Tato bajka se mi moc nelíbila,tudíž ji sem nedávám. Je taková moc zdlouhavá.

Bajka páta, Příběh tří bratří
Tři bratři se vydali do světa. Hle před nimi se objevila propast, ale jelikož všichni tři byli kouzelnické krve, tak jeden z nich vyčaroval nad propastí most. Smrt, která byla rozčílena tím, že si k sobě nevzala tři další smrtelníky, řekla třem bratrům, ať řeknou co si přejí. Ten nejstarší si řekl o hůlku nejmocnější. Smrt tedy šla k nejbližšímu bezu a udělala z proutku hůlku, kterou si muž přál. Bezovou hůlku. Ten prostřední bratr si přál kámen, který probudí mrtvé. A ten nejmladší a také nejchytřejší si přál neviditelný plášť. Nejstaršího bratra jednou v noci okradli a hůlkou bezovou ho zabili. Ten prostřední, vzkřísil svojí dávnou lásku, avšak žena byla stále smutná, a tak se muž zabil, aby s ní mohl být v nebi navěky. Tak zabila smrt dva z bratrů. Ten poslední celý život pod neviditelným pláštěm byl schován, až když si řekl, že jeho čas nastal, předal neviditelný plášť svému synovi a tím zemřel poslední z tří bratří.

Tato bajka se mi líbila ze všech nejvíc proto, že jsem ji znala už z filmu nebo proto, že v jednoduchodti je krása!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ebolin Ebolin | Web | 30. prosince 2011 v 19:32 | Reagovat

Bajky jsem četla. Jsou pěkné ;-)
Ale na Harryho a jeho sedm dílů nikdo a nic nemá ;-)

2 Ebolin Ebolin | Web | 31. prosince 2011 v 1:47 | Reagovat

Jo, to s tou mamkou se mi taky stalo - nejhorší bylo když viděla mou videoodpověď ;-/

3 Ebolin Ebolin | Web | 31. prosince 2011 v 11:44 | Reagovat

:-) No jo, já bych taky pořád četla...
Když jsem četla HP, (před třemi roky poprvé), tak jsem se od toho nemohla odtrhnout a kvůli tomu, že jsem si to četla i ve tmě pod peřinou za světla mobilu jsem rok nosila brýle :-D
A když jsem to četla o rok a půl později zase, tak už to tak hrozný nebylo, ale stejně jsem se neodtrhla.
Ale jakmile jsem to dočetla, nějak jsem to chtěla číst znovu a máma mi normálně ty knížky chtěla zabavit! :-) Oni vážně zakazují přílišné čtení, ale sami si ho dopřávají - dospělí jsou neféroví hráči...
A se stmívání ságou to je podobné ;-)

4 Lady A Lady A | Web | 31. prosince 2011 v 17:27 | Reagovat

Lenže ja mám malú postavu..a moja váha je totál na pi*u! Vlasy mi padajú celý život a dokonca mi teraz zhoreli...A chudnúť budem a basta..:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama