Staročeská idylka (úchylka???)

24. prosince 2011 v 8:00 | Pauline |  Poznatky, názory, věty
Ahojte!:))

Jak už mohl název článku prozradit padá na mě něco jako… něco jako Staročeská idylka. Anebo, spíš na mě už spadla.


Asi tak od září začínám mít ráda české věci, které byly, jsou a bůh ví jestli někdy budou, protože českých věcí není nikdy dost, ale za to ty z Číny či z Ameriky, ty spíš přebývají a začínají svět dobývat nechutným způsobem. No schválně? Kdo z nás má české boty, české oblečení a vlastně-kdo ,,česky" myslí? Myslím to tak, kdo si ještě uvědomuje, že jsme v Česku a české věci by se měli podporovat. Ovšem teď se těm věcem od šikmookých asi nevyhnu, věci odtamtaď jsou vážně na každém rohu. Dříve byly u Bati vyrobeny nové boty a lidi se na ně hrnuli jak vosy na lízátko. Teď se tyto věci dějí u značek typu Luis Vuitton, Gucci, Roxy a dalších podle mého ,,úžasných" s*aček.

Copak Moraváci, ty si ještě váží celkem toho svého, vlastního, ale bohužel skutek utek- ti ,,správní" češi. Haha. Musím se zasmát. No co si budeme povídat, co by asi pro naši zemičku udělali?

Český jazyk? Slova jako ,,cool, best, BFF.." mi už začínají pomalu lézt krkem. Brr. Opět se musím zastat těch starých dobrých Moraváků, protože ti, si ta svá nářečíčka skvěle udrželi. Mě osobně nářečí vždy zvednou ze židle. Miluju je, ikdyž už se s nimi moc nesetkám. Kde ještě vlastně jsou? Krkonoše, Plzeň, Domažlice (samozřejmě ještě Morava). Ale to je asi tak všechno. Na internetu jsem se dočetla, že jsou prý i někde v Krušných horách, na Šumavě nebo snad i v Jizerských horách. Upřímně.. pochybuji, že těch lidí je halda, jsou to maximálně 3-4, podle mého a zachvíli to stejně vymře.

Rozhodla jsem se tuto ,,krizi" podpořit. Ozdobili jsme vánoční stromeček do staročeského stylu. Slaměné ozdůbky ve tvaru slaměných koleček ozdobené všechny červenou stužkou. K tomu jsme přidali ještě nějaké dřevěné ozdoby, dali nahoru špičku a bylo hotovo.

Já to Česko miluju, ikdyž je podceňované, ale zároveň schopné!

Vaše rozjímající Pauline:-* , která Vám přeje krásné, veselé Vánoce a bohatého Ježíška. Užijte si den!

P.S.: Mluvíte nějakým nářečím? Zajímáte se o ně?
Máte rádi Česko nebo radší sázíte na jiné země?

Opovažte se kopírovat foto. Fotka je mnou vyfocená!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ebolin Ebolin | Web | 24. prosince 2011 v 9:30 | Reagovat

Taky ti přeji veselé Vánoce plné klidu, smíchu, pohody, radosti, dárečků a splněných přání ;-)
Česko a české věci (třeba knihy) jsou opravdu dobré. Češi jsou vynalézaví a mají fantasii - kolik výrobků či slov pochází z česka? ;-) :-D
Škoda jen, že jsme tak malinký národ a nejsme vidět ani na mapě :-?

2 Ebolin Ebolin | 25. prosince 2011 v 10:20 | Reagovat

Jsme na tom podobně ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama