Říjen 2012

(Pod)zimní chvíle

31. října 2012 v 18:53 | PaPája |  Foťák v akci
Ahoj všichni tam za obrazovkou!:)

Dneska moje nálada směřuje k bodu mrazu, stejně jako rtuť na teploměru. Ve škole jsme psali z frániny a bojim se, že to dopadne bledě. No, a aby toho nebylo málo, tak jsem dostala čtverec z fyziky, grrr... Proklínám tenhle předmět! Radost mi ale udělaly alespoň podzimní botky, které mi dneska mamka koupila! :)
Po dlooouhatánské době je tu ode mě taky nějaký foto-příspěvěk. V sobotu dopoledne jsem původně chtěla vyrazit ven, abych nafotila nějaké podzimní, barevné krásy přírody (foťák jsem dostala minulý rok v prosinci, takže podzim ještě zdokumentovaný nemám). Jako na potvoru zrovna začalo pršet, takže akce se nekonala. Za chvíli se kouknu z okna a zjistím, že sněží, to meteorologové trošku nevychytali, ono mělo být totiž 8 stupňů a bylo na nule. No, to by jednoho taky kleplo...

Po obědě jsme jeli k babičce, kde bylo dvakrát víc sněhu než u nás, a tak jsem toho využila a začala jsem fotit říjnový náklad sněhu. Kupodivu byl docela fotogenický, podívejte se sami:).


Kakaový dort pro dědu

29. října 2012 v 20:22 | PaPája |  Recepisy
Sobota byla,jak to říct,.. vážně podivná-superakční, sněžící, fotící, ale taky sladká. Mamka pekla dědovi dort k svátku z kakaového korpusu promazaném rajčatovou marmeládou (ta je mimochodem dílem babičky a chutná jako jahodová!). Nesměla jsem chybět hlavně na zdobení, ale spíš jsem to jenom okukovala "jak se to dělá" (kdybych něco třeba někdy chtěla zkusit ušmoulit:D. Byla jsem spíš ale taková asistentka, která šlehala šlehačku (normální, ale i pařížskou♥), promazávala korpus marmeládou, (uslintávala) a finálně pokládala navrch kiwi!

No řekněte, neochutnali byste? :)

Nedáme si už třeba Vánoce v tomhle bláznivym světě?

27. října 2012 v 12:06 | PaPája |  Poznatky, názory, věty
Nejdřív zjistím, že můj idol je ve skutečnosti uplnej trouba, když se zkouší nebo se má přednášet před tabulí, tak je to v podstatě samozřejmost, že před tu tabuli jdu já, zaa to jak jsem hubatá mám stržené kapesné, v obchoďácích už nějakou tu dobu mají adventní kalendáře, no a teď jsem se kouknu z okna a zjistím, že nám v říjnu začalo sněžit, tak kde to jsme? Parádička. Mě už poslední dobou prostě nemá co překvapit-všechno se mi zdá tak nějak naruby.

Mňam! aneb moje JABLEČNÉ MUFFINKY

26. října 2012 v 14:20 | PaPája |  Recepisy
Že by nová úchylka? Možná. Teď lítám s jednoho pečícího blogu na druhý a den, co den se koukám na sladká videa, kde dělají sladké věci. Uplně mě to fascinuje. Kdo říká, že nemiluje sladké,... tak podle mě kecá. Já tak miluju sladké! Ale dovolím si to jenom jednou za čas (to bych se pak totiž těžko vešla do závodních šatů).:D

Ahoj, jmenuji se romantika, virtuální romantika!

24. října 2012 v 17:29 | PaPája |  Poznatky, názory, věty
Znáte to... někdy vám prostě nějaký protějšek vběhne do života a ani nevíte, jak se vám to povedlo, ale jste v tom až po uši. Ani já nejsem výjimkou a stalo se mi to taky (v tomhle případě musím říct bohužel). Je to kluk se který chodim už nějakej ten pátek do stejný třídy, vlastně už čtvrtý rok, ale v zamilovanosti zatím nejsem moc stálice, takže jsem po něm netoužila hned po první pohledu z očí do očí. To ne. Prostě... náhoda (je blbec).

No, a očividně to možná bylo i opětované. Psali jsme si (kde jinde než na Facebooku:P), já byla rozteklá jako cukr při karamelizaci, začal mi psát smsky a jéjé (!) dohodli jsme se, že spolu půjdeme po škole ven. Upřímně? Dva dny před domluvenou procházkou jsem docela chytila nerva. A to fakt. Absolutně jsem sama sobě říkala, ne nikam nepůjdu, ty nervy mi za to nestojej!