Únor 2013

Zrcadlovka z tebe fotografa neudělá

28. února 2013 v 18:06 | PaPája |  Poznatky, názory, věty
Fakt si myslím, že se tak celosvětově rozšířila jedna mánie s nemocí k tomu. Tou mánií je zrcadlovka a tou nemocí myšlenka, že když držíš v ruce půlkilový foťák, tak si profesionální fotograf. Je to asi jako kdyby před vás teď někdo postavil šicí stroj a řekl by vám, že si musíte ušít šaty na svatbu. Švadleny taky začínají s jehlou a nití.

Vzpomínka na makovou sukýnku

17. února 2013 v 16:53 | PaPája |  Poznatky, názory, věty
Vzpomínám si na ty časy, kdy jsem v 18.50 stepovala před naší ještě tehdy prdelatou televizí a sledovala všem dětem známé "Kuličky". V 18.55 se mi ale pokaždé rozzářily oči- začal Večerníček.Teď už se, pokud vím, se žádné kuličky v 18.50 ve velkém boxu netočej, ale je tam dědulka,, kterej má pěněz jako želez, Večerníček už vlastně není ani na "jedničce" a mě už oči nezářej tak jako předtím (mám je možná tak opuchlý z každodenního civění do počítače).

Tak trochu "úsporný režim"

10. února 2013 v 16:34 | PaPája |  Poznatky, názory, věty
Mám toho tolik co napsat. Ale výsledku to dopadá, že nenapíšu ani odstavec. Jsem na sebe naštvaná. V lednu jsem napsala kvantum článků, opravdu jsem se snažila a myslím, že tenhle blog se konečně probral z toho listopadového a prosincového kómatu. Bum, je desátýho února a mě to tady zamrzá.

538194_2785166565064_1396037272_n_large

V hlavě mám spoustu nápadů a myšlenek, co se týče článků a námětů na ně. Vlezou mi do hlavy nejčastěji ve škole, nebo když se stane něco, co je zajímavější než moje (občas) stereotypní dny. Mám teď ale trošku shon a jsem v nervech. Možná, že toho chci dělat moc najednou a ve všem být dobrá a úspěšná, ale to asi prostě nejde.

Jablečný mřížkový koláč (kruhová forma)

1. února 2013 v 20:02 | PaPája |  Recepisy
Ahoj!

Konečně jsem tu kruhovou formu využila na to, kvůli čemu jsem si ji přála. Nazačátek února přispívám trochou sladké Ameriky. Dělala jsem americký apple pie. Chutná výborně. Je to vlastně takový štrůdl, a ten já miluju, ale akorát větší piplačka. Nemohla jsem na internetu najít žádný pořádný recept i s mřížkování, a tak jsem to udělala podle amerických videí na youtube. Když už, tak už.


No, nevypadá úžasně?
(Recept v celém článku, je to naprosto jednoduché a primitivní.)