Překvapila jsem sama sebe

1. června 2013 v 17:08 | PaPája |  Když už nemůžeš, musíš
Říká se, že když něco nejméně čekáš tak to přijde.

Dneska jsem jela na svoje už třetí závody. Na krasobruslení jsem vždycky při rozcvičce v šatně a tak byla obklopená spoustou lidí. Teď se to má tak, že jsem (v atletice) v podstatě u všeho sama, ale na druhou stranu je to v mém případě možná i dobře. Můžu se líp soustředit a nerozhodí mě nějaká blbost tam venku. Mám jsem to v rukou jenom a pouze já.

Takže jsem se v klidu rozcvičila a s mírným skluzem se začali svolávat závodnice na zatím jedinou disciplínu, kterou jsem kdy běžela a tentokrát jsem ji běžela zase-800 m. Je fakt, že tentokrát jsem byla už docela nervózní. Tamty předešlé dva závody, kterých jsem se zúčastnila, byly prostě takové na začátek, o nic vlastně nešlo (když nejde o život, jde o nic, ale stejně...). Jenomže teď, když už jsem měla zaběhnuté nějaké určitě časy, tak je vždycky cílem je vylepšovat, a to člověka upřímně trošku drásá. V těch prvních dvou závodech se mi to podařilo, ale pak tu byl jeden takový mimo závod (taky 800 m), který jsem běžela za školu a ten konečný čas byl tak hrozný, že se mě pak trenér zpětně ptal, jestli jsem náhodou neběžela pozadu. Tak proto ten strach.

Pan trenér mi od začátku říkal, že jsem odpočatá a měla bych zvládnout to zaběhnout v nějakém lepším čase. Mám prý to zkusit rozběhnout. Tak jsem se to pokusila vzít k srdci...

Startovací pistolka vystřelila a závod na 800 m v lijáku v červnu mohl začít. Dala jsem na trenérovu radu a ani nevím jak a kde se ve mě vzalo tolik síly, ale vypálila jsem hned odzačátku na první místo. První kolečko se mi běželo fakt dobře a myslím, že i tu tolik požadovanou techniku běhu jsem jakž takž zvládala. Druhé kolečko už jsem byla ale tak trochu vyšťavená, po 600 m jsem začala tuhnout-zvláštní je, že ne na nohách, ale na rukách. Postupně jsem kameněla a při tom si šlápla propustnou tretrou do kaluže, bezva pocit, ale chtěla jsem vymáčknout všechno, co se dalo. Tuhle jsem totiž četla na Přiznání atletů-určitě víte, o jakém hitu mluvím-že po správně zaběhnutý osmistovce by se měl člověk pozvracet :D. Možná jsem se hecla i kvůli tomu, že na mě z tribun šlo povzbuzování. Je to příjemnej pocit, když víte, že vám někdo fandí a takhle vám věří:).

A... doběhla jsem první! A to prosím s časem 2:39,87, což je 6 vteřin zlepšení oproti minulému závodu a 7 vteřin celkově! V životě jsem ze sportování neměla takovou radost jako dneska. Když jsem doběhla, nemohla jsem tomu uvěřit. Vyšlo ze mě velké uf a velký úsměv, protože jsem to už měla za sebou. Byla jsem úplně vyčerpaná, ale přesto tak nabušená energií. A nakonec jsem zažila i ten pocit, když se vám chce zvracet. To snad tedy znamená, že to bylo na krev :D. Bylo to naomdlení, ale stálo to za to!

Jsem šťastná, že jsem udělala radost mamce, taťkovi, trenérovi, ale hlavně i sobě-u spokojenosti sama se sebou to mám někdy dost těžké, ale tentokrát se mi to povedlo :).
A nakonec... VŮBEC JSEM TO NEČEKALA!♥

Vaše PaPája♥

P.S.: A protože to byl závod družstev byla spokojenost o to větší, že jsem do družstva mohla přispět 11 body:).
P.P.S: Na té fotce jsem já ta v těch černých kalhotech.:)