Loučení, chystání, těšení se!

27. června 2014 v 16:39 | PaPája |  Poznatky, názory, věty
Odchází od nás z gymplu do důchodu jedinečný, vyjímečný profesor, který je pro mě (a podle všeho i pro celou školu) živoucí legendou a kdykoliv uslyším jméno našeho gymnázia, vzpomenu si na něj a jeho neobyčejné hodiny. Správný přímý chlap (kabrňák, jak by řekl on), od rány, se smyslem pro spravedlnost, milující českou zemi. Měli jsme ho první čtyři roky na gymnáziu, do kvarty, a nesmírně si vážím toho, že mě někdo takový jako pan profesor Roubíček vůbec učil. Dnes při slavnostním ukončení sklízel ovace ve stoje a mě (plačce) ukáplo dost slziček. Občas ostré, ale také velmi vtipné životní rady o hodinách zeměpisu jsou pro mne mnohem vzácnější než kdejaká zeměpisná učebnice. :')

Z nejnovějšího, včerejšího čísla našeho školního časopisu, kde byla jeho fotka a děkovačky pro něj. :-)


Tak ráda bych, abyste věděli, co je to za skvělého člověka. Ty jeho hlášky, "citáty", vtipy, (nadávky :D). Ale spousta lidí zažila nějakého kantora, na kterého nikdy nezapomene, takže víte, že se to musí zažít. Pro mě to je právě pan Roubíček. :-)

Na to, jaké se na něj někdy pořádaly zbroje od různých lidí z naš školy, jsme se jako studenti tentokrát sebrali a dali mu takovou pozornost na rozloučenou. Krabici s dopisy. Taky jsem mu jeden psala a taky že už jsem u toho předem bulela :D. Obrátilo se to v dobré - zvítězil morálně, pro nás! :-)
...

A co vlastně ten papír? Matematika tam zlobí a říká, že jsem jenom "dobrá". Jinak tři dvojky. Takže ve výsledku si moc nestěžuji, ale příští rok to hodlám změnit. Samozřejmě k lepšímu. Jak? No, tak to teprve zjistíte, o prázdninách mám co dělat. :-)
Chci se polepšit i kvůli tomu, co jsem dostala od rodičů (na zadek ne!:D). Příjdu si jako o Vánocích.Takových věcí! Nové legíny na běhání, "relax" tríčo v mé oblíbené barvě, knížka CORE, podle které budu hezky pěkně "péct buchty" a jak tatínek vymyslel - taky učebnici ruštiny. :D Prý by bylo fajn, kdybych se naučila azbuku a nějaké základy. Palacký ze mě nebude, ale aspoň trochu chytrá být můžu. :D Sestavím plán a ono to nějak půjde. :D

S děvčaty po ukončení. :-)

Pak jsme se chtěli stavět na něco dobrého. Ve všech těch nových nebo alespoň schůdných cukrárnách bylo přeplno, a tak nám zbylo jít jen do té, která ale sakra připomínala socialismus všemi směry. :D Kamarád si dal "pohár" - opravdu "k zulíbání", uznejte sami. :D

A to mě čekalo doma. Ježíšek! :D

I když jsem si řekla, že o těch prázdninách to s tím psaním flákat nebudu (jako tomu bylo poslední půlrok :D), tak tento víkend tu to hlucho ještě přežijeme. Už mám zelené nehty k dresu, půjdu si zabalit, a pak nahrát extra uklidňující písničky na mé extra velké nervy, které se budu snažit zkrotit na poslušné, hodné beránky :D. Zítra v 10 razím s mamkou do Třince, v neděli budíček v 6 a jdeme na to. Ještě si tak úplně neuvědomuju, že bych měla za dva dny běžet něco zákeřného. :D. Chci podat co nejlepší výkon, ale nechci se svazovat časy, nebo konečným výsledkem. Teď to stejně neovlivním, ani na startu - ovlivnit to můžu jenom v akci :-). Budou to moje největší závody a hrozně se těším. Chci si to užít, víc než halu!

Protože..

... strach lže - a ty mu věříš?

... pan Roubíček jednou řekl: "Ten neúspěch, to byl jenom hrbol na tvý cestě. Ta cesta jde dál!"

Tak si tu cestu udělejme co možná nejhezčí,
Vaše PaPája♥

A co vy? Taky jste někdy měli profesora/profesorku, na kterou nezpomenete? :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Magdaléna Magdaléna | Web | 27. června 2014 v 16:39 | Reagovat

ČLÁNEK PŘIDÁN PŘED 27 SEKUNDAMI! :)

2 PaPája PaPája | E-mail | Web | 27. června 2014 v 16:42 | Reagovat

[1]: Ve správnou dobu na správném místě! :D Jsi kámoš!

3 Magdaléna Magdaléna | Web | 27. června 2014 v 16:48 | Reagovat

Měla jsem podobného profesora. Mr. Arrow se jmenoval a říkal mi Magdaléno. To proto jsem tak i na blogu. Myslím, že mě měl rád a já měla ráda jeho. Psala jsem mu do testů  vzkazy, půjčovala mu knížky a jezdila s ním výtahem. Ach jo, ještě teď je mi smutno...
.
Koukám, že dárečky za vysvědčení byly víc než parádní. Já dostala svůj první mixit a další pixlu oříšků, takže spokojenost.
.
Držím palec na víkend, Pájo. Zasloužíš si být co nejlepší!

4 Tia Tia | 28. června 2014 v 20:39 | Reagovat

Jéé, ty máš Radugu pa novomu (Panyra no hobomy, jak jsem to ještě coby neruštinář nazvala :D)! Přesně z téhle jsem se dřela celý prvák ruštinu, nadávala, druhák jsem se dřela druhý díl, nadávala, ale stejně se na třeťák těším. :D

Momentálně každý náš profesor je osobnost a všechny mám moc ráda.

Na závody držím všechny palce. Naštěstí jezdím na koních, a tam není čas nervovat, protože jsem neustále plně zaměstnaná koněm, který má nervy i za mě :D Představ si třeba, že tě honí velký zlý pes, vlk nebo třeba dinosaur. Třeba to pomůže :D Určitě to zvládneš a nejen že zaběhneš super čas, ale i se vysoko umístíš. :)

5 Teeda Teeda | Web | 29. června 2014 v 19:17 | Reagovat

Takových učitelů jsem v životě taky pár měla. Nikdy na ně nezapomenu. Byl to jeden z důvodů, proč jsem chtěla kdy učit.

A už je neděle..! Tak jak? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama