Víkend splněných slibů a plánů

23. června 2014 v 13:44 | PaPája |  Poznatky, názory, věty
Když jsem skončila s krasobruslením, tak právě s Dorkou jsem to ořvala nejvíc. Pevné kamarádské pouto, které vznikalo v průběhu té spousty let, začalo být v ohrožení. Přísahaly jsme, že se budeme pořád vídat, navštěvovat, a že spolu konečně něco upečeme (společná vášeň, kterou jsme se navzájem nakazily) a jako vždy opět nafotíme nějaké fotky. Tak dlouho jsme se na tom světoborně domlouvaly. Přesně tak, jak je rok dlouhej. Těch chvilek, kdy jsme se opravdu potkaly, bylo bolestně málo, ale to je, myslím si, normálka. Po tom, co se s někým dlouho nevidíte, protože čas je zkrátka někdy dost drahej v obou našich případech, trošku sejde z mysli. To bylo vždycky slibů, to bylo plánů. Ale přeci jen k nim došlo. Tenhle víkend! A pokud jsou pouta pravá jako ta naše, jsou stejně ocelová jako před tím časem. Předčilo to očekávání. :-)


Čeká vás článek plný fotek, mých neodpustitelných poznámek a ód nad tím, jak výbornej je... kdo?


Volba naší pečby (inspirovala jsem se nějakým borcem z TV Papriky - ten dělal vařbu :D) byla od počátku skoro úplně jasná, až nabyla svojí jistoty. Cheesecake. /tady je můj z minulých prázdnin/

Jenže jaký?

Co myslíte, že si dvě ženský mohly asi tak vybrat. No. Čokoládový, jasně. Našly jsme recept na foodblogu ChezLucie, ovšem její recepis nám sloužil pouze jako silueta a gramáž jsme tam pak stejně sázely báj voko, podle toho, co napovídaly naše chuťové pohárky (recept přibude v nějakém dalším článku).

Nesmírně jsme si tu přípravu užívaly. Až tak, že to trvalo zhruba tři hodinky (:D). To víte, musíte si vychutnávat tu lákající vůni a tekutost rozvařené hořké čokolády, neodolatelně zakroucený čoko krém v misce a tak dál... Pak samozřejmě připočtěme pár drobných nehod :D.


Jsem nesmírná kuchtička. :D

Mohly jsme se zbláznit, a to jsme ještě netušily, co nás čeká...

A už se chladil, a už stihnul prasknout, kluk jeden.

Když jsme konečně otřepaly ruce od krému a všeho takového, začalo zapadat sluníčko. Oběma z nás se rozsvítily žárovičky. Půjdeme něco vyfotit (ehm, vlastně nás). Dorka má zrcadlo, takže ideální věcička takhle v 8 večer běžet přes celou vesnici, hafat na psy za plotem a při tom se fotit jako o závod. Lidi měly zážitek :D. A my ostatně taky. I ten materiální.Brýle, které jsem si zamilovala. Mikča, kterou už absolutně miluju. A mamky devadesátkový kraťasy, který totálně žeru. Aneb jsem gangster. :D

Vlastně už byla skoro noc, když jsme dorazily domů. Mezitím jsme vymyslely něco naprosto revolučního - zítra se budeme fotit znova, ale jinak, líp! A bylo to zpátky. Ty staré časy, kdy jsme se dostaly do ráže, vyházely celou skříň a pak schválily vlastně jenom 3 kousky. Plán na další den? Vstávačka v 5, žádné výmluvy, v tu dobu vychází sluníčko a my chceme ty pěkný fotky!

Po těch necelých pěti hodinách spánku, kdy jsme předtím měly na práci takové věci jako acetonový odér napříč celý barákem, jsme se v brzké ráno mžourajíce zmohly (zatím) jenom na polití cheesecaku další čokoládou (protože nic nikdy není dosti čokoládové). Nikdy jsem v kuchyni nedělala nic tak brzo :D. V sedm ale začala akce, plán sice, jak je vidět, pozměněn, sluníčko už zalezlo někam za mrak, my zalezly zase někam do interiérů, ale foťák pořád v ruce, takže perfekto. A víte, co bylo ještě (jenom možná) víc perektní? To, co nás čekalo po foceníčku, ale moc předbíhám.

Takový to, když chcete vyfotit fotku s medvědem, jste při tom vážný "jako já" (:D) a pak Dorka za foťákem něco kydne a je z toho (aspoň z části) momentka :D.

Pokusy o rozespalé fotky. Plánovaně předstíraná, ale ve skutečnosti doopravdy opravdová rozespalost. :D
Vrkoč sem, vrkoč tam. :D

Po dlouhém cvakání na spoušť nám řádně vyhládlo a chutě na to čokoládové, co čeká v ledničce, gradovaly v průběhu celých předchozích 24 hodin, od doby, kdy začalo míchání mascarpone :D. Cheesecake (nebo-li něco naprosto nebeského z podrukou dvou božských kuchtiček, jak chcete) už se na nás taky klepal. Byly jsme jako bláznivé fanynky a při focení jsme div neječely. Tušily jsme, že to bude prostě hitparáda (hlavně se pochvalme :D), ale že to bude takové, když jsme to jedly... jeden by řekl, že nejsme normální domácnost :D. Umíraly jsme blahem. Po každém luxusním zaboření vidličky následovalo sousto krémového, nepřeslazeného, hořko-čokoládového veledíla z vidličky, a pak vzájemný pohled, který značil úplně všechno. Je to to nejlepší, co jsme kdy upekly! Gurmánský zážitek.

Říkejte nám... dekorátérky!

Och! V ledničce už jenom tři kousky pro zbývající členy rodiny. Co si počnu? :(

Víkend jsem si opravdu užila a doufám (myslím, že vím), že to Dorka má taky tak. Po dlouhé době spolu a opět jsem se tím přesvědčila, že ty největší pouta (v kamarádství) si člověk stejně vypěstuje v raném dětství. :-)

Na příští sraz máme domluvené francouzské sladké tousty, tak možná za rok to zase zrealizujeme, Dori? :D

Jdu rozdat na talířky ke kafču ty zbytky čokoládového šmudly,
Vaše PaPája♥

P.S.: Veškeré fotky fotila a vlastní Dorka. Díky za "zapůjčení". :-)

Zajímalo by mě, jestli máte taky rádi různé čokoládové dezerty. Jaké?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dorka Dorka | Web | 23. června 2014 v 15:50 | Reagovat

Můžu jen naprosto souhlasit. Na celém víkendu nebyla jediná chybička. Dokonce i to, že jsme byly díky naší ranní vztávačce tak unavené. Je super pocit položit se večer do postele a usínat s tím pocitem, že jsme se vlastně za tu dobu sobě vůbec neztratily! (plus k tomu ten pocit, že ráno na mě čeká poslední kus čokoládovo čokoládového cheesecakeu! :D)
Moc děkuju a pokud jde o ty tousty, musíme se do nich pustit co nejdříve. Protože tenhle cheesecake byl první co jsem kdy pekla a byl bombovej, takže počítám, že  všechno bude prostě dobroučké!!! :)
S kým jiným takhle mlsat než s tebou. :))

2 Magdaléna Magdaléna | Web | 23. června 2014 v 21:24 | Reagovat

Opravdu krásný víkend. Mám za sebou něco maličko jiného, ale vlastně podobného. A vím, jak skvělé to může být.
.
Krásné fotky! Boží kraťasy a perfektní foodstyling. Klobouk dolů, holky :)

3 -M -M | Web | 25. června 2014 v 19:38 | Reagovat

Uuuhm, cheesecake vypadá naprosto úžasně, úplně mám chutě. ^^

Moc pěkné fotky.

A já sním téměř vše, co má něco společného s čokoládou. :D

4 Teeda Teeda | Web | 26. června 2014 v 8:16 | Reagovat

Jou, pěkný! Úplně vám to závidím. :)
A jídlo a zrcadlovka, to je prostě nutné spojení s jasně krásným výsledkem. :)

5 Butty Butty | Web | 27. června 2014 v 10:03 | Reagovat

Ahojky :-))) No mnááám ! A mě jste jako nepozvali na pečbu jo? Já co by cukrařka....CCC..To se nedělá. =oD :-)
A jinak hezké fotky sluší Vám to, a ten Cheesecake je užasně dekorovaný! Moc se Vám to povedlo. ;-)

6 Trea Trea | Web | 27. června 2014 v 14:49 | Reagovat

Tak tímhle článkem jsi mi udělala velkou radost. Loučení je vždycky těžké a zrovna jej mám dneska za sebou. I když jsme si taky s holkama hodně věcí naslibovaly, bojím se, že to nevyjde tak, jak bych chtěla.. ale nechci to všechno jen tak hodit za hlavu, takže ta naděje se mě drží pořád.

Je skvělé, když máte společnej zájem, jako je pečení^^ Fotky jsou skvělé.

7 PaPája PaPája | E-mail | Web | 27. června 2014 v 18:21 | Reagovat

1] Pokaždé, když spolu něco uklohníme, musí to být v tu chvíli ta nejlepší věc na celém světě, to je jasný, že! :D :* Takže platí, příště to bude křupkat! :-)

[2]: Nezapomenutelné věci! :-) Děkuju!

[3]: Děkuji/Děkujeme. :-)

[4]: To ano, sama jím očima na různých foodblozích (a mám u toho, skoro vždy, hrozný hlad)! :D

[5]: :).

[6]: Ách, zrovna loučení na základce mne minulo. (Loučila ses se základkou, že? :D Abych se nespletla)
Když se lidi chtějí vidět, čas si na sebe udělají. Jde o to se k tomu "dokopat". :-)
Jo a... díky. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama