Nemilé (!) překvápko a jasný impuls

25. července 2014 v 21:32 | PaPája |  Poznatky, názory, věty
Můj mobil je sice jakási takási křáplotina, ale ačkoliv jsem si to ani nijak neuvědomovala, je to můj takový řekněme fotodeníček. Občas takhle večer, když nemůžu usnout, otevřu křáplotinu a prohlížím si staré fotky, co jsem na to kdy vůbec nafotila. Jsou to obrázky hodně spontánní. Prostě to, co mne zaujme, vyfotím. To, co hodlám sníst, vyfotím. To, co prožívám... uhodli jste - vyfotím. Teď už si je neprohlédnu. Dneska jsem se totiž pěkně lekla, když tam v mobilu složka s tisícem fotek najednou nebyla. POMOC!


Říkejme mu hajzlík, tomu mobilu. Pořád se restartuje, pořád stávkuje a teď mi to samo formátovalo paměťovku. Zkouška trpělivosti přetekla, vážně. V průběhu dne si tak rozvzpomínávám, kolik důležitých fotek (pro mě) jsem tam měla, kolik jich tam pro mne docela dost znamenalo. Každý kousek měl svůj vlastní příběh. Já se teď cítím trošku jako bez části přechozích dvou let svého života. :D Nějaké drobky mám v počítači, ale to je opravdu jenom drtka.

Ať už to byla zmrzka po vydařeném závodě, kotejl s kamarádkami, výlet s rodiči, babiččiny dezerty, mytí kol ve studené řece... teď už je to všechno pryč. A mě se jenom potvrdila moje myšlenka.

Dokud budou fotky v mobilech, počítačích, na fleškách, na discích, a ono i na tom internetu... rajče nebo Picasa jsou fajn, ale! Pořád budou jenom jakoby viset ve vzduchu a my budeme jenom nevědomky čekat, kdy to všechno spadne a nakonec nebudeme mít nic. Já nepřišla o všechny mé obrázky, ale kdo ví, třeba mi za 5 minut klekne i tenhle můj kámoš, do kterého ťukám, a to už bych si teda sakra ťukla. Do něčeho. :D
Takže to pro mne byl vlastně impuls. Už před nějakou dobou jsem si říkala, že by bylo fajn si občas nějaký ten kousek vyvolat. Přeci jenom, když si člověk může na tu fotku šáhnout, je to úplně něco jiného. Vynaložili jste na ní tak víc práce, než jenom to, že jste ji cvakli. A navíc je v tom právě ta jistota - můžeš to držet v ruce a jen tak ti to nezmizí. A to je právě vončo.

Vaše PaPája
/dnes velmi rozrušená, bez srdíčka a kurzívy, tak je to/

P.S.: Těch zmizelých fotek jsem nakonec našla jinde asi tak osminu, i to docela jde. Ale stejně to naštve. Takovou česnečku ze Slovácka už třeba nikdy mít nebudu. :D
P.S.2: Šetřím si na foťák, ale vypadá to, že to budu muset dát do nějakýho novýho... křápu.

Stalo se vám někdy něco podobného?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Magdaléna Magdaléna | Web | 25. července 2014 v 22:57 | Reagovat

Tohle nenaštve. Tohle zamrzí, zničí, rozpláče... Měla jsem podobného staříčka a klepala jsem se pořád. Tak jsem si nakonec zálohovala vše na disk, nicméně ty nejdůležitější a tím pádem i tajné fotky jsem zálohovat raději nechtěla. Máš pravdu, že jakmile to člověk nemá v ruce, jako by nic neměl... ztratit své staré fotky z mobilu by pro mě asi byl trochu konec světa a to jich tam nemám až zas tolik. Úplně si umím představit, jak tě to vzalo...
.
O foťáku taky přemýšlím, jenže,... čím má člověk peněz víc, tím víc i rozmýšlí, do čeho je vrazi...a nejednou tu není jen foťák, ale i notebook, mixér, ojetina a vysněná cesta do Ruska :-)

2 V. V. | E-mail | Web | 26. července 2014 v 8:48 | Reagovat

Nemůžu si vybavit, jestli se mi to někdy stalo, ale už párkrát mě technika pozlobila. Článek, fotky, tohle a tamto - všechno může, jak říkáš, prostě zmizet. Navždy do propadliště ničeho.

Z doby do mých tak deseti let máme doma spoustu alb vytištěných fotografií, ale dneska už je to opravdu vzácnost. Za poslední rok je má jediná "skutečná" fotka společná se třídou.

Je to docela dobrý impuls. Přepsat si články a básničky, na kterých mi nějakým způsobem záleží. (No vidíš, už jsem si vzpomněla - ztratila jsem kus sebe samé, když mi někdo zrušil Ebolinin blog jenom1.blog.cz. To bylo hrozné, to si pamatuju. Ani ne tak fotky, ty jsem měla v počítači, ale články, básničky, všechno zmizelo. A třebaže to nebyla mistrovská díla, byly to mé nejcennější vzpomínky na pisálkovské začátky... škoda mluvit) A vytisknout fotky, které si chci uchovat, také není špatný nápad.

A co se těch peněz týče. Já bych je vrazila do foťáku, protože telefon v podstatě vůbec nepoužívám. Ale zároveň souhlasím s Majdou. ;)

3 PaPája PaPája | Web | 26. července 2014 v 14:00 | Reagovat

[1]: :( Ještě, že všechno nefotím na mobil. Ale stejně. Trošku se tam nějaký plíšek na paměťovce pohne a člověk má po části života. :D
Jako zatím mám na 99% jasno, že to je na foťák, já už si takový přeju hrozně dlouho. Tak jsem se rozhodla, že budu spořit. Ještě by to chtělo nějakou brigádu, nějaký třeba pravidelný příjem příjem... pravda, v 1 v noci bych čas měla. :D :(

[2]: Jo, to si pamatuju, to byl skvělý blog, tvoje začátky, články 2krát denně, moc ráda jsem tam chodila. :-) Nechce se mi ani věřit, že ti články někdo takhle smazal, vlastně celý blog, fuj, to je hnusné.
No, já jsem z drtivé části rozhodnuta pro foťák. :-)

4 Mei-riefel Mei-riefel | Web | 26. července 2014 v 20:03 | Reagovat

Tak to je na prd...
Mě se asi dvakrát stalo, že jsem v mobilu neměla ani jednu fotku. Hrozně jsem se z toho nervla. Zkusila jsem ho vypnout - zapnout a vyndat simku, baterku a paměťovku a pak se tam zase naštěstí objevily.
Fotky jsem pak zkopírovala raději i do noťasu.
A fotky z foťáku jsem si všechny pro jistotu zálohovala na flešku, která mi připadá ze vší techniky taková nejbezpečnější. Souhlasím s tebou -  chystám na vyvolání fotky, ale mám jich tolik... Tisknu moje povídky, když to jde.
Taky mě napadlo, že bych si vytiskla všechny články z blogu a zařadila je do takového toho šanonku s "košilkami" :D.

5 Infinity Infinity | Web | 30. července 2014 v 15:00 | Reagovat

Mrzí mě, že jsem u tebe na blogu už tak dlouho nebyla.. Koukám, že tu je spousta nových článků, o které jsem přišla a které jsem si nepřečetla. Budu to muset napravit. Moc mě zajímá, co je u tebe nového. :)

Tato věc se mi u starších mobilů dřív stávala a taky jsem z toho byla hrozně přešlá, je to příšerný pocit, když víš, že jsi tam měla fotky, které v tobě vyvolávají vzpomínky a najednou už nejsou. Dřív jsem to i dost obrečela. :D
Třeba je tu ještě nějaká možnost, aby fotky zase "ožily", ale podle tvého popisu nejspíš ne. Je to škoda, ale snad se to už nebude opakovat a ty svoje fotky vždycky budeš mít už uložení tak, aby se něco takového nestalo. :)

6 PaPája PaPája | Web | 1. srpna 2014 v 22:59 | Reagovat

[4]: Uvidím. U elektroniky nikdy nevíš, co přijde. Už snad začínám i chápat taťku, který na to docela rezignoval. :D
A vnukla si mi nápad, s tím vytisknutím článků. Opět se může stát cokoliv. I když je to teda práce to všechno zkopírovat do Wordu, aby to nějak vypadalo. Chvilku mi to potrvá. :/ Ale díky. ;)

[5]: Jé, a ty jsi zpět? No, fíha, super. :-)
No, je to na nic, jen co je pravda. Pořád doufám, že se třeba objeví. :D Ale je vážně nevyzpytatelné, tyhle věcičky.

7 Teeda Teeda | Web | 14. srpna 2014 v 16:54 | Reagovat

:)
Jen vyvolávej. Hrabat se pak v tom má neskutečný kouzlo. :)
A tyhle ztráty jsou napytel... co já toho omylem vymazala... ach jo. Ale někdy je to možná dobře.

8 kusa kusa | Web | 9. září 2016 v 2:53 | Reagovat

půjčka o víkendu :-x

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama