Tak červenec bych brala!

1. srpna 2014 v 22:52 | PaPája |  Když už nemůžeš, musíš
A zase jsem počítala. Červenec je pryč, ale za celý tento jeden měsíc jsem toho odběhala víc, než za jednotlivé podzimní/jarní přípravy. Jsou to sice jenom čísla, ale mě to hrozně těší, že jsem do toho mohla dát zase všechno, co šlo. Dostávala jsem dosti peprné dávky tréninků a myslím, že se mi tím daří dohánět manko, které mám z jara. Aktuálně se ve mně nastřádala únava z dosavadních dnů přípravy, celkově tréninky tento týden už byly hlavně o vůli. Ale co. Já vím, proč to dělám, vím, co chci. A zatím mě nic nezastavilo. :-)Úplné nasazení do přípravy na podzimní sezónu započalo v Rokytnici nad Jizerou. Tam jsme odjeli s rodinkou na chatu, na takovou druhou dovolenou - s tím, že já dovolenou mít nebudu. :-) Hory se mi parádně hodily do krámu. Běžci vyhledávají hory, protože tam je mnohem řidší vzduch, méně kyslíku - záměr je si na to zvyknout, což chce pár dnů, protože ten, kdo hodně běhá, hned pozná, že ve vyšší nadmořské výšce má zpočátku lehkou dušnost. :D Ale jde o ten rozdíl. Pak se totiž vrátíte níž, kde je kyslíku mnohem víc a to se vám pak běhá, ani nevíte jak. :-) Zanechala jsem tu po sobě stopu na nějakých těch vyběhlých kopečkách a dlouhých bězích. Tohle "mini" soustředěníčko se, myslím si, docela povedlo. Byl to takový lék na ten poslední nepovedený závod. :-)

Zrovna při kopečkách směrem dólu. :D

Jeden z delších běhů. Asi.

Pak jsme jeli ještě k babičce a dědovi. Tam jsme si tedy dávali do nosu. Pořádná snídaně, pak nějaký ten mastný oběd, hned po tom bábovku, na to zmrzlinu… vždyť známe ty naše babičky. :D Ale i tady jsem měla v plánu něco dělat. Atletickou dráhu tu mají skoro hned za domem. A tam se běhalo výborně! (Možná, že už by se projevilo přemístění do menší nadmořské výšky?) Ale nejen to. Celá dráha je umístěna do zeleného parku a to je moc příjemné. Pořád jste jako v přírodě. :-)

Tam u babičky za domem. Tuším, že zrovna na tomhle tréninku jsem v sobě měla tak čtvrtinu bábovky. :D

"Pájo, ty budeš běhat kopečky. Hodně kopečků. Takhle tě naučíme běhat."
Takhle nějak to ten trenér řekl. A tak jsem červencový tréninkový plán zakončila v pohodlí domova - jak jinak než těmi kopečky! Jak jsem psala, únavu už trošku cítím, ale když se tak pohrabu ve svém tréninkovém deníku, ještě asi nikdy jsem nepodstupovala takovéhle dávky (mohou být samozřejmě ještě 100krát větší!!!) a nepracovala tolik dnů v kuse (vždy se něco natáhlo, skříplo… :D). Takže! Při těch dnešních kopcích jsem se taky cítila i trošku svěžeji než na horách, mnohem víc jako běžec. :-)

Po dnešních výbězích. Selfie jsem nefotila - můj mobil dědulka nemá tu moderní přední kameru a... nevypadalo by to pěkně. :D

Co se ještě týče výdeje, tak ten by se dal změřit množstvím obalů od čokolád odházených v mém odpadkovém koši. :D Je to jeden z důvodů, proč miluji přípravná období. Předevčírem Toffifee, dneska Margot vajíčka… Mám tak trošku hody.


Teď pro mne začíná víkendové volno. Jinak řečeno, velmi zvolna začínám "vylehávat", budou mě teď čekat o něco lehčí týdny. Do závodů zbývá 15 dnů!!! Už se začínám těšit! Hrozně moc bych si zase po delší době chtěla zaběhnout 800 m a podruhé se zakousnout do patnáctistovky, nyní už doopravdy. Od třech kilometrů bych si chtěla dát ještě chvíli pokoj. Už se za mnou stavěl i vedoucí družstva dorostenek, jestli bych jela na MČR družstev. Jasně, že jo. Jupí!

A cíle a plány? Jak jsem zjistila, všechny plány stejně nakonec sežere pes. Cíle mám. Postupné. A o těch si pokecáme jindy. :-)

Začátek srpna! I když na první pohled trošku děsivé, do té školy se stejně pokáždé těším. Kruci. :-)
Vaše PaPája♥. Spokojená PaPája.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 V. V. | E-mail | Web | 2. srpna 2014 v 8:11 | Reagovat

Teda, jsi vážně dobrá! :) A kolik jsi tedy nakonec uběhla kilometrů? :) Ty si vedeš tréninkový zápisník? O tom někdy musíš napsat, to by mě zajímalo. ;)
Jé, takové cestičky, jako jsou v té Rokytnici, bych taky chtěla, po těch by se začínalo běhat dobře. My tu bohužel máme jen dvě varianty - les plný zrádných kořenů, zarostlé polní cesty a silnice plné čumilů. :D

2 Magdaléna Magdaléna | Web | 7. srpna 2014 v 9:56 | Reagovat

Inspirovala jsi mě... upeču bábovku :D :D
.
Ne vážně, jsem ráda, že sis červenec užila a věřím, že v horách to musela být naprosto nádherné. Já teď chodím běhat zhruba ob den, ale tuhle jsem poprvé dosáhla na 4km, tak mám ze sebe radost. V červenci jsem chtěla běhat ve Španělsku, jenže tak brzo po ránu, aby ještě nebylo horko, mě nechtěla mami moc pustit...
.
Těším se na článek o cílech, docela mě to zajímá. A napadá mě, že bych možná uvítala i jeden článek od tebe - o běhu obecně... Jak často třeba běháš, jestli si nosíš vodu, co máš na sobě, když není zrovna jaro ani léto a tak... Protože nad tímhle přemýšlím čím dál víc (ač jsem vždycky říkala, že chci běhat a ne si o tom číst)

3 Tia Tia | 8. srpna 2014 v 20:51 | Reagovat

Já souhlasím. Taky by mě zajímal článek "ze zákulisí běžce" :)
Kurňa, dala bych si bábovku. A čokoládu.
Běhu zdar! :)

4 katherine katherine | Web | 10. srpna 2014 v 0:03 | Reagovat

Z tvého článku úplně sálá optimismus, to mám hrozně ráda. :) Dokáže to člověka tak dobře naladit, moc se mi to líbí. :) Gratuluju k tolika naběhaným kilometrům a budu ti moc a moc držet pěsti na závodech. :) Takové jídelní hody jsou super .. :D Není nad to si dopřát jídlo, které máš ráda. :)
Jinak veškerých receptů z mikrovlnky jsem se ze začátku taky hrozně bála právě kvůli tomu, že jsem měla dojem, že  to přece musí určitě vybouchnout nebo že tam musí být nepochybně nějaký zádrhel. :D Ale úspěšně se mi povedly malé koláčky, muffinky a pak i ty dortíky. :) Právě u Adenike jsem se ve spoustě dortíků inspirovala a ona mi vlastně ten dortíkový nápad tak nějak vnukla. :)

5 PaPája PaPája | Web | 10. srpna 2014 v 13:03 | Reagovat

[1]:: Ano, vedu ho už rok a moc mě to baví. :D :) Je to dobrý se pak kouknout zpátky a porovnat to - kde jsem byla, kde jsem teď. :-)
Jo a volila bych les plný kořenů - aspoň se budeš soustředit na to, na co šlapeš. A pak uběhneš víc, než sis třeba myslela. :-)

[2]:: Congratulations! To jsi se do toho tedy dala, mám radost. :-)
No, vidíš. Mohla bych nějaké svoje zkušenosti proměnit ve článek. :-) Moc o tom nepíšu, pravda. Ačkoliv si moc ráda čtu jakékoliv články o běhání (HODNĚ!:D), tak si pořád říkám, že "já si ještě počkám". Ale tak... uvidím, jak moc budu líná, nebo třeba nebudu. :D :)

[3]:: O čokoládě mi něco povídej. Už to na sobě celkem cítím. :D Pár dnů do závodů, je na čase se pročistit. :-)

[4]:: Jé, to mě moc, moc těší! :-)
Jasňačka, miluji, když si můžu dopřát. :-) Ale teď se zase musím už trošku zklidnit, odvodnit se a tak tohle všechno dohromady, a pak na to vlítnout. Děkuju Ti! :-)

PRO VŠECHNY: Opravdu mám radost z toho, že mi sem chodí takové milé komentáře, že by třeba byl i zájem o nějaký článek nebo tak. :-) Vzedmu všechny své síly. :-)

6 Pampeliška V. Pampeliška V. | E-mail | Web | 10. srpna 2014 v 13:07 | Reagovat

[5]: Tak to by mě nenapadlo. :D Vyzkouším. ;)

7 Teeda Teeda | Web | 14. srpna 2014 v 17:15 | Reagovat

Zase si mě navnadila vyběhnout. Víš, že je nakažlivý, jak tě to baví? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama