Foťák v akci

Vintage

9. dubna 2014 v 18:07 | PaPája
Dokážete pojmenovat to, jaký je váš styl? Ten můj vlastně (asi) nemá jméno, nemá pravidla, ale má mě. Tím chci říct - každý si musíme najít ten svůj, řídit si ho sami a nikoliv podle seznamů a pravidel, ale dle naší vlastní intuice v čem se cítíme jako my. Oblečení se stává částečně obrazem našeho ega, je to první dojem, často se na něm poznají i ledasjaké lidské vlastnosti, to my věřte - nicméně, to si můžete sami ve škole, nebo v práci zkusit, je to jednoduché. :-)

Moje milovaná kytárka, která ještě nedávno měla tři struny stejné. Hah.

Abych pokračovala v tom, co chci dneska vykřičet. Já jsem se našla v takovém, jak to říct... vintage stylu?
Vintage se dá definovat, jako něco starého, ale v otázce stylu to spočívá v obnovování starých věcí. Třeba teď bych mohla vytáhnout babiččiny šaty z šedesátých let (a že je ve skříni opravdu mám! :D) a předělat je třeba do dnešní doby, ale přesto tak, aby z nich sršelo něco retro, něco starého. Tohle vlastně přesně nedělám, na to nejsem dostatečně kreativní tvor, ale ano, ten styl se mi líbí akorát ve zjednodušené verzi. Líbí se mi ty barvy - starorůžová, světle šedá, světle hnědá, džínově modrá. Co žeru ještě víc, jsou ty vzory a ty jsou vesměs květované - růže, kopretiny, slunečnice. Vlastně příjít si na styl není taky ze dne na den. Je to něco, co se v nás vystříbřuje klidně i roky.
Jenomže pozor, nezůstávám jenom u oblečení! Miluji, miluji a miluji fotky v také vintage/retro stylu. Tato úchylka ve mne přetrvává už opravdu dlooouho. Fotky na tenhle způsob bych mohla upravovat donekonečna. To je něco tak úžasného! A právě tuhle jsem se rozhodla, že vytáhnu foťák a něco nafotím. Prostě že se tak trochu odreaguju. A světe div se, povedlo se! :-)

Samozřejmě, teď je na vás, jak se to bude líbit vám. Vaše osobnost, váš styl. A proto se ptám, jak byste pojmenovali ten váš?

A teď už konečně na ty supr čupr vydřený fotky!

Ve změti stínů a siluet

11. srpna 2013 v 16:12 | PaPája

Před pár dny u mě byl jeden z nejlepších človíčků-kamarádka z krasobruslení, se kterou máme už od raného dětství takový rituál. Už jako malinké jsme se společně parádily-stíny až nad obočí, rtěnku jak klaun a řasenku všude, jen ne na řasách. Podobné to je i teď a pořád si to náležitě vychutnáváme. Je to ta chvíle, kdy se můžeme vyfiknout, můžeme experimentovat a hrát si na modelíny. Kombinujeme oblečení, upravujeme si vlasy, a pak... popadneme foťák. Focení s Dorkou je vždycky nejlepší! Je to snad jediný člověk, před kterým se nestydím pózovat.
Většinou je to hodně spontánní, a proto se nám snad pokaždé fotky povedly, jelikož přišel vždycky nějaký dobrý nápad a musím říct, že od té doby, kdy jsme se byly fotit poprvé se náš fotografický smysl dost posunul dopředu :D.

Tentokrát se mi ale naše focení líbilo strááášně moc. Buď to je tím, že jsme zkrásněly (:D), a nebo (to spíš) jsme zase přišly na něco úplně nového. :) Využily jsme tmy a světýlek v dálce.

Rýchory a okolí

4. června 2013 v 8:00 | PaPája
Jak už si někdo mohl přečíst, před pár dny jsem přijela domů z ekokurzu, který se konal v Krkonoších, konkrétně v Rýchorách (tady článek). Fotek mám požehnaně, ale spíš ze vnitř z klubovny, pokojů a tak, protože venku jsme nebyli hlavně kvůli mizernýmu počasí a když už, tak jsem jedno z venkovních odpoledne proležela. Naprd.
Něco ale přeci jenom mám, sice je to bída, ale mám. Fotit se dalo vážně špatně, protože všude byla mlha.

Tady je opravdu ta hrstička fotek.

Chaloupka tam někde v horách. Je úžasná. :)

Bobečci kočičí♥

24. dubna 2013 v 21:58 | PaPája
Ani jsem nečekala že moje nová image vlasů sklidí takový úspěch. Padlo pár lichotek na můj účet, na což zrovna nejsem zvyklá, ale bylo to hezký poslouchat:). Ve článku vkládám foto!


Článek o Cecilčiných nových kouskách jsem měla v plánu jsem dát už dřív. Jenomže znáte to, odkládáte a odkládáte. Tentokrát se to ale vysvětlilo jako dobrá volba. Ještě před týdnem to byly ne moc hezké šedé myšky, ale teď jsou tak sladká! Kdyby mě někdo viděl jak na ně mluvím... ťutinkyňuninky, ty si brouček, zlatíčko! Asi by si o mě nemyslel, že mám zdravý rozum, ale to nejde, je to tak strašně krásný jak je to malý. Jasně, že co je malý, to je hezký. To leccos vysvětluje, jako malá jsem taky byla docela hezká, věkem se to ovšem rapidně zhoršilo...

Má mě rád, nemá mě rád?

15. dubna 2013 v 20:35 | PaPája
Víte jak dlouho už jsem sem nedala žádný fotky? A víte jak dlouho jsem nefotila? Dlouho :D.
Ale přeci jenom jaro už se blíží, dneska bylo úžasně... po dlouhé době jsem znova poznala, co to znamená, když je někomu vedro. A tak jsem o víkendu vylezla ven, že otrhám moje milované jahody od škůdců. Problém byl v tom, že jsem nevěděla, co je plevel a co jsou ty jahody, tak jsem to vzdala :D. Každý rok si zatím poradily beze mě, tak to zvládnou i tentokrát...

A protože kočky se okolo mě motaly a vlezle se o mě otíraly, byl důvod to využít. Foťák byl v pohotovosti. Dneska ale půjde spíš o rostlinky a kytičky. Překvapilo mě, že můj foťák umí takhle fotit :D. Zítra sem dám ta moje chlupatá stvořeníčka a Cecilčina jarní koťátka!♥

Sedmikráskám se neříká sedmikrásky pro nic zanic :)).

Letecký den

10. ledna 2013 v 19:23 | PaPája
Ahoj!:)

Dneska fotky! Tak jsem se přehrabovala na externím disku a najednou na mě vykoukne složka z leteckého dne v Hradci Králové. Je to ze září, takže mám lehce zpoždění. Ale zdály se mi celkem povedené, takže tady jsou!:) Proč jsem je sem nedala už předtím?

Vánoční cukroví

29. prosince 2012 v 15:00 | PaPája
Ahoj všichni!:)

dlooooouhatánské době zase článeček s fotkami. Linecké, vanilkové rohlíčky, ořechy-vánoční cukroví je moje oblíbená mňamka. To víte, já jsem hold na to jídlo, nejlépe sladké. 90 % cukroví dělala mamka, já sloužila spíš jako výpomoc. Už nám toho ale docela ubývá... no co, těším se na příští rok! :D

Letošní koťátka

12. listopadu 2012 v 10:00 | PaPája
Letos by Kulička s Cecilkou (moje dvě číčy) mohly vyhrát cenu o "Nejlepší schovávání koťat". Po zahradě nejdřív chodily s bubnem jako blázen, a pak, když přišly splasklý, jako píchlej balón, koťata nikde. Ve stodole u sousedů, kam je schovávaly, v zahradní chaloupce, kde také většinou byly schovaný, bylo prázdno. Jako by se po nich slehla zem. Až po nějakým čase, když už byly větší, je přivedly, o to ale byly víc bojácnější.

Cecilčina černá krasavice, kterou jsme pojmenovali Mína, ale i přesto jí říkáme černá kočka, se dala ochočit celkem bez námahy. Za to Kuliččiny královská dvojčata. Ach jo. Královská, ono totiž Kulička je mouratá šťabajzna, která pokaždý uloví černýho kocoura od vedle-pak mi teda ale řekněte, jak je možný, že jedno její kotě je normálně mouratý a druhý je zase bílý s modrýma očima. Zase proto, že jsme jedno od ní, přesně takový měli, Čokinku. Ale vždyť tmavší geny převládají, jsou dominantnější, no ne? Asi nějaká mutace… Teď se genetiku učíme, tak jsem opět chytrá:D.

Geny nechám genama. Nic to nemění na tom, že je ta bílá (ale i ta mouratá a černá) kočička krásná! :)

(Pod)zimní chvíle

31. října 2012 v 18:53 | PaPája
Ahoj všichni tam za obrazovkou!:)

Dneska moje nálada směřuje k bodu mrazu, stejně jako rtuť na teploměru. Ve škole jsme psali z frániny a bojim se, že to dopadne bledě. No, a aby toho nebylo málo, tak jsem dostala čtverec z fyziky, grrr... Proklínám tenhle předmět! Radost mi ale udělaly alespoň podzimní botky, které mi dneska mamka koupila! :)
Po dlooouhatánské době je tu ode mě taky nějaký foto-příspěvěk. V sobotu dopoledne jsem původně chtěla vyrazit ven, abych nafotila nějaké podzimní, barevné krásy přírody (foťák jsem dostala minulý rok v prosinci, takže podzim ještě zdokumentovaný nemám). Jako na potvoru zrovna začalo pršet, takže akce se nekonala. Za chvíli se kouknu z okna a zjistím, že sněží, to meteorologové trošku nevychytali, ono mělo být totiž 8 stupňů a bylo na nule. No, to by jednoho taky kleplo...

Po obědě jsme jeli k babičce, kde bylo dvakrát víc sněhu než u nás, a tak jsem toho využila a začala jsem fotit říjnový náklad sněhu. Kupodivu byl docela fotogenický, podívejte se sami:).

Benátky v Itálii

2. září 2012 v 17:37 | PaPája
Ahoj!:)

Už dost dlouho jsem nepřispěla nějakými pořádnými fotkami, tak jsem se dokopala sem dát ty, které jsem zachytila v nádherných, romantických italských Benátkách, kde jsem byla tyto prázdniny s rodinou. Myslím, že obrázky mluví za vše, takže rozepisovat se asi není třeba. Můžete se kochat aspoň na dálku!:)

Světový pohár na kanoích a kajacích v Tróje

27. srpna 2012 v 20:47 | PaPája
Čau!:))

O tuhle sobotu jsem byla v Praze, v Tróje. Proč, je jasno jasné už od nadpisu. Já, mamka a brácha jsme jeli do Prahy na světový pohár v jízdě na kajacích a kanoích. V akci jsem viděla například Vávru Hradilka, který vyhrál letos stříbro na Olympiádě, Stanislava Ježka, který byl na týtéž soutěži pátý, Luboše Hilgerta a spoustu dalších závodníků z jiných zemí. Hradilek ode mě potom stál asi tak pět metrů (je pěkně mrňavej:D) a Štěpánka Hilgertová ode mě byla asi 1 cm. Wow!:D Bohužel tentokrát žádný autogram nemám, protože autogramiáda byla až v neděli :).

Během celé akce jsem měla foťák v akci, takže se teď podělím o nějaké ty fotky! :)

Zvířátka od řeky

23. června 2012 v 21:17 | Pauline
Ahoj! :)

Po trošku delší době přispívám článek do fotící rubriky. Tenhle týden jsem přispěla totiž možná tak jeden, psací, článek, ale i za to jsem byla ráda. Důvodem neaktivity byla totiž má účast na krasobruslařském soustředění v Nymburce. Zní to sice bláznivě, ale vážně, zatímco kamarádky ve škole chodily po městě pomalu v plavkách, já chodila nabalená v mikině na led. Zase tam byl ale chládek. :)

To, že to byla dřina, o tom snad ani mluvit nebudu. jsem úplně odkecaná. Paní trenérka gymnastiky, ale naší tréninkovou skupinu ale vzala na konci soustředění za odměnu k Labi, kde jsme jen koulili všichni oči, co to tam mají za přírodní ZOO :).

Návštěva babiččiných koťátek

22. května 2012 v 15:06 | Pauline
Zdravím! :)

Víkend byl pro mě, jak už z minulých článků víte, ve znamení kola, hokeje a relaxu. V první řadě chci moc pogratulovat k slovenskému stříbru a nádhernému českému bronzu! Gratuluji hoši! :) Musím se ale přiznat, že při boji o bronz mitak tlouklo srdce, až se mi nadzvedávalo tričko, to byl zase adrenalin :D. Tak si říkám, jak bychom byli silní jako hokejový národ, kdyby jsme byly opět jako Českoslovesko :D.
Nicméně, jak jsem v tu neděli relaxovala, tak mě taky ale čekala cesta k babičce. Měla nová koťátka a já se už, už nemohla dočkat, až je uvidím, protože co je malý, to je hezký!

Jsou opravdu sladká, ale posuďte sami:)))

Mezi kapkami deště

11. května 2012 v 15:11 | Pauline
Ahoj!
Na to, jak je teď venku krásně, jaro není, ale je rovnou léto, byl v pondělí slejvák, jako hrom. Nevím, co jsem to měla za experimentovací náladu, ale prostě jsem šla s foťákem do deště. Foťák venku kvůli dešti sice trošičku stávkoval, ale vydržel. Nejsem žádný profík, takže fotky jsou čistě amatérské a já to fotím jen pro radost.

I přesto by mě zajímalo, co si o fotkách myslíte! :) Děkuji.

Pojďme si osladit život!

7. května 2012 v 21:08 | Pauline
Brácha oslavil 8. narozeniny. Slavil je s námi doma, na bowlingu s kamarády a ještě jednou s námi, ale to už i za přítomnosti babičky a dědy. Všechny oslavy se samozřejmě neobešly bez narozeninových dortů. Mamka, vyučená cukrářka, dělá ty nejlepší dorty, mohla bych je jíst pořád. Vy se jich teď budete moci ,,najíst" díky jejich fotkám :D

Varování: Pohledem na ony dobroty vás může přepadnout chuť na sladké! :D

Co si myslíte o těchto fotkách?

Byly jednou jedny sedmikrásky

5. května 2012 v 9:12 | Pauline
Není to tak dávno, když byly o minulém víkendu stupně nad dvacítkou, sluníčko hřálo a já vytáhla foťák. I tak jsem byla lenoch a kouzelné kvítí přidávám až teď. Věnované Tobě Sedmikrásko!:)

Co si o těchto fotkách myslíte?

Kam se poděl Spiderman?

30. dubna 2012 v 17:15 | Pauline
A další fotka. Tentokrát trošku temnějšího rázu... tak snad se nebudete bát ;D. Konečně se mi povedlo i něco jiného. Foto pod perexem!

Dvě kočičí maminy

27. dubna 2012 v 20:26 | Pauline
Dneska měly kočky nějakou až moc fotogenickou náladu. Nicméně jsem toho využila a výsledek se mi celkem líbí! :)

Co si o těchto fotkách myslíte?(odpovídejte v komentářích!)

Ochutnávka z Londýna a Oxfordu

15. dubna 2012 v 14:09 | Pauline
Ahoj!
Tak nějak jsem si prohlížela fotky z Londýna, kde jsem byla i s mamkou v srpnu. Zastesklo se mi po Anglii, je to tam nádherné, klidně bych se tam vrátila! A jak jsem tam v těch fotkách hrabala a hrabala, našla jsem nějaké, které by možná stály za to zveřejnit:))

Přes sklo

9. dubna 2012 v 14:27 | Pauline
Ahoj!
Cestou z Polska byly na obzoru tak krásné mraky, že jsem neodolala a i v tom autě jsem vytáhla foťák a vyfotila pár fotek. Omlouvám se za kvalitu, ale berte v potaz, žeto bylo přes autosklo :D. No nic, kochejte se!
 
 

Reklama