Mnou čtené

Milý Johne - Nicholas Sparks

9. dubna 2013 v 20:06 | PaPája
Už dlouho jsem si chtěla přečíst něco od Sparkse. Všude se o něm mluví a filmy na motivy jeho knížek patří k těm nejoblíbenějším. My lidi máme vždycky tendenci podlehnout okolním hitům a tomu, co je in.
Půjčila jsem si ji vlastně ale i omylem - bylo mi děsně trapné odejít z knihovny bez knížky a upřímně, první knížku,kterou jsem od něj chtěla přelouskat byl Zápisník jedné lásky. Přesto mě ale kniha Milý Johne neskutečně překvapila a opět mě listy knihy dojaly až k slzám.


Pokud se nechce dozvědět části knihy, při kterých byste mohli být překvapeni, tak si příběh přečtěte maximálně do 3 odstavce! Ta knížka je moc krásná na to, aby jste nějaké části věděli předem! :)
Ale je to na Vás. :)

John Tyree ze Severní Karolíny je v americké armádě a na léto 2000 dostal dvoutýdenní dovolenku. Jeden letní večer zahlédl na plážovém molu hnědovlasou dívku svých snů. Zapůsobil na ní, když jí vylovil z moře tašku, která jí tam spadla. Přeskočila jiskra, a tak se křehká Savanah, která jela do Severní Karolíny s partou přátel postavit dům pro charitativní účely, zamilovala do tvrďáka Johna s romantickým srdcem.

Mámin seznam - St John Green

1. dubna 2013 v 12:14 | PaPája
Pokud jste v psychickém rozpoložení, že zkousnete všechno a chcete se nechat dojmout, rozhodně neváhejte a sáhněte po knížce Mámin seznam. Jestli jste si ještě nikdy u knížky nepobrečeli, tak vám na 99,9 % přísahám, že u tohodle uroníte slzičku. Aspoň jednu. Je to neskutečně dojemné čtení.

Mámin seznam

Kate a Singe jsou spolu již od tennagerských let. Jsou na sebe jako magnet, jeden bez druhého nemůžou být. Milují dobrodružství, cesty do neznámých končin světa, své přátele a zastávají heslo "Pokud si neužíváš, tak zabíráš místo".

Můj vysvlečenej deník-Johana Rubínová

15. srpna 2012 v 16:03 | Pauline
"Je příjemný objevovat sex-dokud do pokoje nevtrhne táta. Je opojný vychutnávat si první velkou láska-dokud neskončí nešťastně. Je užitečný mít kámoše, kterej ti vždycky rád ubalí špeka-dokud se ti nerozjedou depky. Je vzrušující pohrávat si s myšlenkou, jestli by nebylo lepší nebejt-dokudsi tě nevezmou do parády doktoři. Je skvělý mít kmošku, který můžeš všechno říct-dokudtě nepodrazí. A je úžasný mít svoje velký tajemství-dokud se kolem tebe neprojde smrt.

Autorka knížky, Johana Rubínová, je sama hlavní postavou trháku. Vždyť to je v podstatě její deník. Deník, který začala psát hlavně díky literárnímu semináři, kterého se účastní. Doporučil ji ho psát mladý, pro Johanu slizký učitel semináře, Libor Talacek.

Johaně je sedmnáct let a její život rozhodně není nepestrý a možná si prožila na svůj věk více, než by chtěla. Ve dvou letech ji zemřela maminka, teď se rozhodla zjistit, jak to vše s její smrtí bylo. Do toho přichází ještě nejistota, že její biologický otec žije v Íránu a ne s ní doma. V patnácti prožila první velkou lásku, která však nedopadla dle jejích představ, až si na ni její vinou šáhla smrt. Její sebevražedné já pak léčila na psychiatrii. Doma má macechu, Sábu, která ji nemůže vystát a Johana ji také ne. Svoje problémy vypouští z hlavy se svými kamarády, ať už ve škole, nebo v hospůdce u Rafa, kde jim bez problémů nalejí. Johana má svůj určitý okruh přátel, Andy, tichou a naivní, Hagrida milujícího drogy a podobné svinstvo, Vektora, tak trošku mimoně, Havrlanta, vtipného a společenského a Káču, hodnou a… blbou. Její nejlepší kamarádkou je ale Kasandra, rozverná a bláznivá, to se později ale ani Johaně nevyplatí…

Fatu morgánu Johana zažije, když potká kluka, kterému se říká Čogo. Vším jí připomíná její první lásku-Šimona. Má dredy, lásku k hulení trávy, hraje na africký bubínek, zkrátka a dobře se do něj zamiluje a jak už to bývá tak i on do ní. Tentokrát to je ale Kasandra, nejlepší kamarádka, která ji románek závidí a bodne jí kudlu do zad. Celý příběh prožívá Johana soustu různých trablí, ale i radostí, které stojí za to si přečíst...

Probuzení (Upíří deníky)-L. J. Smith

29. března 2012 v 16:24 | Pauline
Každý rok v červnu mám svátek a vždycky při něm bývám finančně podpořena babičkou a dědou. Nebylo tomu jinak ani minulý rok. Vybavili mě papírovkou a já vyrazila koupit si něco pěkného. Zamířila jsem do knihkupectví a tam si vlezla do sekce Pro mladé. Tam se to samozřejmě neobešlo bez knížek o upírech. Upíří deníky. Něco co u nás ve třídě letělo a chtěl to číst úplně každý. Nakonec i já. Jenomže mi nějak nedošlo, že je to vícedílné, takže jsem šáhla a koupila. Smůlu jsem měla v tom, že to byl až druhý díl.

Až tento školní rok jsem se dokopala k přemluvení kámošky, jestli by mi první díl nepřinesla. Když mi knížku přinesla, usmála se a povídá mi, že mě vítá v klubu závisláků. Sice jsem se nad tím před týdnem pousmála, ale teď musím uznat, že do ,,Klubu Závisláků" mám nejspíš V.I.P. kartičku…

Je to jako droga. Četla jsem to všude. Ve škole, doma, v autě, v autobuse… Co mě udivilo, že Probuzení bylo vydané roku 1991.Tím pádem chci říct všem kritikům této ságy: Upíří deníky nejsou žádná kopie, to Stephanie Meyer to od L. J. Smith okoukala ;).

Jsem blbá trapná a nesportovní! Prostě jenom ženská!-Renata Francová

10. ledna 2012 v 20:20 | Pauline
Renata Francová -česká spisovatelka a blogerka, jejíž blog najdete ZDE! Psala články a psala, vydávala je do novin, až vydala knížku (doslova splněný sen). Ještě aby ne, jsou to skvělé články plné hlodů a vtipných průpovídek.Knížka mě někdy donutila až se smát, protože nejspíš musela při psaní sníst hodně vtipné kaše!

Bajky barda Beedleho-J.K. Rowling

30. prosince 2011 v 18:19 | Pauline
Jedna z knížek,která byla schovaná pod stromečkem. Moc jsem si ji přála už jenom proto, že Harryho Pottera prostě miluji, mám všech 7 knížek a tahle u nich prostě nesměla chybět. Knížka je uzoučká, má 120 stránek a zhltla jsem ji (když se to sečte), tak za hodinku. Obsahuje 5 bajek a každá z nich je obohacena o osobní komentář Albuse Brumbála. Neuvěřitelné, jak autorka dokázala všechny knížky o HP, tak skvěle propojit!
Ze starověkých run přeložila Hermiona Grangerová

Harry Potter a Tajemná komnata - J. K. Rowling

29. října 2011 v 10:44 | Pauline
Zdarec!

Tak jsem tuhle knížku konečně dočetla. Poslední dobou jsem neměla moc na čtení čas, ale nějak jsem to zlouskla.

V tomto díle se Harry a jeho přátelé vracejí po prázdninách do Bradavic. Ještě předtím ale Harryho navštíví doma domáci skřítek Dobby, který slouží rodině Malfoyů. Přesto nestojí na straně Pána Zla, a tak Harrymu přikáže, aby se do bradavic nevracel. Čeká tam na něj a jeho přátelé velké nebezpečí.
Deset malých černoušků - Agatha Christie

20. října 2011 v 16:36 | Pauline
Ahooj! :)

Tuto detektivní knížku jsem četla na přelomu páté a šesté třídy, tedy není aktuální, ale přitom si z ní pamatuju hodně, protože takhle geniální zápletku nevím, jestli ještě někdy v nějaké knížce najdu. Deset malých černoušků je dětská hříčka, kterou z nás zná asi každý a Agatha se právě ní nechala inspirovat k celému příběhu, a to doslova. Byla to moje první knížka, kterou jsem od ní četla a musím říct, že se mi zatím líbila nejvíc. Naštěstí doma nemáme o detektivky této velké paní Spisovatelky nouzi. Máme je snad všechny :D . A teď už o čem to je.

8 lidí ze všech koutů Anglie, chudších, či bohatších, mladších, či starších dostane pozvánku od váženého pana N. Z. Namyho na Černochův ostrov. Všichni přijmou, i když netuší, kdo se skrývá po tímto jménem.

Harry Potter a Kámen mudrců - J.K. Rowling

6. září 2011 v 16:47 | Pauline

Hi!

Nedávno jsem dočetla první díl Harryho - mého miláčka! Teď už čtu Tajemnou komnatu.
Rowlingová opravdu krásně píše, o tom žádná a čte se to samo, a tak jsem to sfoukkla za týden. Další co se mi na tom líbí jsou ty jména. Jsou takový trošku vtipný no :D Moc mě překvapilo, že film je opravdu hodně věrný knize, ale jediné, co mi tam nesedělo bylo, že Hermiona má (v knize) velké přední zuby :D . Ale teď už o něm.

Kouzelníkovi a čarodejnici,Lily a Jamesovi se narodí chlapeček jménem Harry Potter. Když mu jeden rok, jeho rodiče napadne zlý černokněžník Lord Voldemort, kterého se všichni bojí, ale Lily a james se proti němu rozhodli bojovat. To se jim však nevyplatilo a Lord Voldemort je zneškodnil. Jeho cílem bylo zneškodnit i jednoletého Harryho. Nikdo neví proč, ale Voldemortovi se Harryho nepodařilo zabít. Po jeho útoku mu zbyla pouze jizva ve tvaru blesku a právě ona ho nejvíce proslavila. Od té doby bydlí Harry u svého strýčka Vernona, tety Petunie a otravného bratránka Dudleyho, který je stejně starý jako on.

Sága Nesmrtelní- Napořád - Alyson Noëlová

22. srpna 2011 v 19:26 | Pauline
Zdravím!

Takže dnes tu dávám svojí uplně první recenzi na knížku. Knížku jménem Napořád - Nesmrtelní.
Tuto knížku jsem dostala od rodičů za vysvědčení. Vlastně jsem dostala ještě druhý díl této ságy, ale nechme to.
Knížka jako taková se mi líbila moc. Začátek mě moc nebavil, protože to bylo takové..no, takové nudné, trošičku. V půlce knížky však nastal zlom a já to zhltla jako nic :D . A teď o čem to je:

Dívka Ever v šestnácti letech zažila autonehodu, kterou ovšem přežila pouze ona. Ztratila tak drahocenné rodiče, sestru Riley a fenku Sasanku. Začne pro ní nový život.

 
 

Reklama
Reklama